تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
دادستان قرچک: ۹۱ میلیون تومان در سال گذشته برای خانواده‌های نیازمند زندانیان هزینه شده است
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 - 18:03:28 |  قوه قضائیه

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک در جشن گلریزان و مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان گفت: این انجمن در سال گذشته ۹۱ میلیون تومان برای خانواده‌های نیازمند زندانیان هزینه کرده است.

به گزارش میزان، برابر سنت حسنه هرساله در ماه مبارک رمضان در آستانه ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) جشن گلریزان و مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان قرچک با حضور مسئولان قضایی، مدیران شهرستان و خیرین در تالار مارلیک این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سینکایی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک در این مراسم گفت: انجمن حمایت از زندانیان در این شهرستان نوپا است و در سال گذشته ۹۱ میلیون برای خانواده‌های نیازمند زندانیان هزینه کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک بیان کرد: رویکرد سازمان زندان‌ها در سال‌های اخیر حمایت از خانواده زندانیان است چرا که آسیب‌های فراوانی که از این سو به جامعه وارد می‌شود.

وی افزود: انجمن‌های حمایت از زندانیان تمام هم و غم خود را برای شناسایی خانواده‌های نیازمند صرف و تلاش می‌کند تا جای ممکن از آلام آن‌ها بکاهد.

در ادامه عبدالحمید مهدوی مدیر انجمن زندانیان شهرستان قرچک اظهار کرد: در سال گذشته ۱۲۸ خانواده نیازمند تحت پوشش این انجمن بودند که با عفو مقام معظم رهبری در دهه فجر حدود ۴۵ زندانی آزاد شدند و اکنون ۸۳ خانواده از زندانیان نیازمند تحت پوشش این انجمن هستند.

مهدوی بیان کرد: در مراسم گلریزان سال گذشته حدود ۳۸ میلیون تومان جمع آوری و صرف کمک هزینه‌های تحصیلی، سبد کالا، واریز حقوق به حساب خانواده‌های زندانیان و ... شده است.

به گزارش میزان، در این مراسم مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان تشکیل شد که متشکل از معتمدین و خیرین شهرستان هستند.

در پایان مراسم نیز از خانواده شهید مدافع حرم سید احسان میرسیاح و خیرین این شهرستان تقدیر شد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 23 تیر 1399 - 20:19:28 از آدرس: