تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
مسعودی فرید: بیش از ۷۰ مهدکودک موقت در مناطق سیل زده فعالیت می کنند
شنبه 28 اردیبهشت 1398 - 14:54:13 |  کودکان

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: شناسایی کودکان و افراد مسنی که در حادثه سیل دچار برخی از مشکلات اجتماعی و روانی شده بودند یکی از کار‌های بهزیستی در سه استان متاثر از سیل بود که یکی از این فعالیت‌ها ایجاد مهدکودک‌های موقت برای کاهش سطح استرس کودکان حادثه دیده بود.
مسعودی فرید: بیش از ۷۰ مهدکودک موقت در مناطق سیل زده فعالیت می کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حبیب الله مسعودی فرید در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:در حوادث و بلایای طبیعی چند گروه تحت تاثیر بیشتری قرار می‌گیرند ار جمله کودکان سالمندان و بانوان وافراد دهک‌های اقتصادی.

وی افزود:به همین خاطر در حوزه اجتماعی گروه‌های اورژانس اجتماعی آموزش دیده فعالانه در سه استان متاثر از سیل وارد کار شدند.

وی افزود:۸۲ تیم اورژانس افراد مورد نظر از جمله کودکان افراد مسن که در حادثه سیل دچار آسیب شده بودند شناسایی کردند.
وی ادامه داد در حوزه کودکان ایجاد فضای شاد کار بسیار مهم نیست که در همین زمینه ما توانستیم ۲۳ مهدکودک موقت در گلستان ۲۴ مهد موقت در لرستان و ۲۶ مهدی موقت در خوزستان دایر کنیم که پس از گذشت ۱۰ روز روحیه کودکان در این مناطق عوض شد.

طبق گزارش میزان،  فرید اضافه کرد: چند مرکز بهزیستی در خوزستان و گلستان دچار آسیب و حادثه شده بودند مهبلافاصله تعمیر و به چرخه فعالیت بازگشتند همچنین سعی کردیم در خدمات اورژانس خود یک وعده غذای گرم را نیز برای کودکان داشته باشیم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 28 بهمن 1398 - 15:45:03 از آدرس: