تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
دیده بان حقوق بشر به آمریکا هشدار داد
چهارشنبه 1 خرداد 1398 - 11:01:33 |  حقوق بشر  > جهان

دیده‌بان حقوق بشر از آمریکا خواست که از مجرمانه دانستن کمک‌های بشر دوستانه به مهاجران و پناهجویان خودداری کند.
دیده بان حقوق بشر به آمریکا هشدار داد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این درخواست در آستانه دادگاه اسکات وارن، یک امدادرسان مطرح شده که متهم به کمک به دو مهاجر غیر قانونی در ایالت آریزونا است. او برای مهاجران مواد غذایی، آب و لباس تمیز در نواحی مرزی فراهم می‌کرد.

ممکن است این امداد رسان تا حداکثر ۲۰ سال زندان محکوم شود.

وارن و دیگر اعضای سازمان امداد رسانی "نه به مرگ بیشتر" در اوایل سال ۲۰۱۹ متهم به رها کردن کمک‌های بشر دوستانه در نواحی بیابانی این ایالت شدند.

قرار است دادگاه وارن در بیست و نهم ماه مه برگزار شود.

اریکا گوارا روساس، رئیس امور آمریکای سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت آمریکا به طور قانونی باید از مرگ مهاجران و پناهجویان در نواحی مرزی جلوگیری کند. اما مقامات این کشور به جای آن، امداد رسانان را محکوم می‌کنند و برای داوطلبان امداد رسانی به خاطر حفظ جان پناهجویان جرم‌هایی نسبت می‌دهند.

سازمان عفو بین‌الملل در نامه‌ای به دولت آمریکا خواستار توقف روند دادگاه وارن به خاطر فعالیت‌هایش با هدف جلوگیری از مرگ مهاجران و پناهجویان در بیابان سونورا شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از زمان کمپین انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۱۶ مخالفت خود را با روند مهاجرت غیر قانونی به آمریکا از طریق مرز مکزیک اعلام کرده و خواستار ساخت دیوار مرزی میان دو کشور است.

همچنین دولت واشنگتن به تازگی سیاست‌های مهاجرتی در این کشور را سخت‌تر کرده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ دوشنبه 22 مهر 1398 - 16:26:06 از آدرس: