تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
گروسی: ۱۴ خانواده در مراکز ملاقات با فرزندان طلاق از اواخر سال ۹۷ تا امروز سازش کردند
شنبه 4 خرداد 1398 - 13:05:05 |  قوه قضائیه

رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در مراسم افتتاح دومین مرکز مهر ارومیه گفت: از اواخر سال ۹۷ تا امروز ۱۴ خانواده در این مرکز سازش کرده و از تصمیم سرنوشت‌ساز طلاق منصرف شدند.

به گزارش میزان، علی‌اکبر گروسی رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در مراسم افتتاح دومین مرکز مهر ارومیه اظهار داشت: این مرکز چند منظوره برای ارائه مشاوره مطلوب به زوجینی که تصمیم به طلاق دارند افتتاح شده و در کنار آن کلاس‌های آموزشی نیز برگزار می‌شود.

گروسی ادامه داد: هدف از افتتاح این مرکز حمایت و مراقب از کودکان طلاق است تا در محیطی آرام و بدون کشمکش با والدین خود دیدار کنند و حتی بعضی از این دیدار‌ها به ازدواج مجدد انجامیده است.

وی با بیان این که این مرکز تبعات طلاق را از بین می‌برد، گفت: هدف این مرکز این است که ضمن حمایت از فرزندان طلاق که بیشترین آسیب روحی و روانی متوجه آن‌هاست، روحیه خشونت، گوشه‌گیری، انتقام‌گیری و سایر تبعات ناشی از طلاق را از آن‌ها بزداییم و شاهد درخشش آن‌ها در زمینه‌های علمی ورزشی و سایر مقاطع زندگی باشیم.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی افزود: این مرکز محل امن و مناسبی است که در آن کودکان طلاق که تحت حضانت و سرپرستی یکی از والدین هستند بدون دغدغه و محدودیت زمانی و در مکانی شاد و مفرح و آرام شامل اتاق بازی پدر یا مادر خود را ملاقات می‌کنند.

وی با بیان این که از اواخر سال ۹۷ تا امروز ۱۴ خانواده در این مرکز سازش کرده و از تصمیم سرنوشت‌ساز طلاق منصرف شدند، گفت: در سایه این مرکز و باهمت مشاورین آن، ۱۰۰ کودک که از دیدن و ملاقات پدر یا مادرشان محروم بودند توانستند در همین مکان والدین خود را ملاقات کرده و مقرر شده از این پس نیز این ملاقات‌ها ادامه داشته باشد.

گروسی در پایان با بیان اینکه این مرکز به نیرو‌هایی متخصص و مجرب نیروی انتظامی و مشاوران خانواده مجهز شده است، گفت: با وجود چنین نیرو‌های در این مرکز کلاس‌های آموزشی مطلوب مانند آموزش‌های روند بعد از طلاق و غیره در این مرکز به صورت رایگان برای مراجعین برگزار می‌شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 22 تیر 1399 - 18:50:47 از آدرس: