تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کره شمالی گزارش سازمان ملل را مغرضانه خواند
سه شنبه 7 خرداد 1398 - 19:21:11 |  حقوق بشر  > جهان

کره شمالی روز سه شنبه با صدور بیانیه ای با رد گزارش سازمان ملل در خصوص وضعیت حقوق بشر دراین کشور، انتشار این گزارش را مغرضانه و با اهداف شوم سیاسی دانست.
کره شمالی گزارش سازمان ملل را مغرضانه خواند


به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، نماینده کره شمالی مستقر در ژنو در پاسخ به انتشار گزارش سازمان ملل به رویترز گفت، این گزارش مانند گزارش‌های سابق برگرفته از اطلاعات جعلی و دروغین است.

کره شمالی همچنان وضعیت کنونی زندگی سخت مردم در این کشور را مرتبط به تحریم‌هایی می‌داند که سازمان ملل در سال ۲۰۰۶ به دلیل برنامه هسته‌ای و موشکی به پیونگ‌یانگ تحمیل کرده است.

بر اساس گزارش منتشر شده دفتر حقوق بشر سازمان ملل، دولت کره شمالی برای باقی ماندن در قدرت به مقامات کشور رشوه پرداخت می‌کند.

براساس گزارش سازمان ملل، مقامات کره شمالی از بخش‌های غیر رسمی این کشور اخاذی می‌کنند که در صورت ندادن رشوه مقامات امنیتی اقدام به تعقیب قضائی و بازداشت‌های سرانه افراد می‌کنند.

درادامه این گزارش اضافه شده است بیشترین بودجه در کره شمالی به نیروهای نظامی اختصاص داده می‌شود و به رغم وضعیت بد اقتصادی مردم کمترین اهمیت را دارند.

«میشل بانچت» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل می‌گوید، من بسیار نگران هستم که بیشترین توجه به مسئله سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی صورت گرفته و کمتر کسی به وضعیت حقوق بشر در این کشور توجه می‌کند.

دومین نشست سران کشورهای کره شمالی و آمریکا در شهر هانوی ویتنام که در فوریه سال جاری برگزار شد بدون هیچ گونه توافقی در مورد از بین رفتن سلاح‌های هسته‌ای به پایان رسید.

پیونگ‌یانگ به‌منظور رسیدن به توافق صلح با ایالات متحده و کره جنوبی به مدت یک سال است که آزمایش سلاح از جمله سلاح‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک را به حالت تعلیق در آورده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ دوشنبه 20 مرداد 1399 - 08:36:16 از آدرس: