تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
مؤمنی: پنج میلیون نفر در مدارس و خانواده‌ها در حوزه پیشگیری از اعتیاد آموزش دیده اند
شنبه 25 خرداد 1398 - 08:04:12 |  حقوق شهروندی

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: طرح یاریگران، طرحی راهبردی و بنیادی است که در ستاد مبارزه با مواد مخدر با ابعاد گسترده‌ای آغاز شده است و شعار یاریگر هم باشیم، شعار ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه درمان، مقابله و پیشگیری است.
مؤمنی: پنج میلیون نفر در مدارس و خانواده‌ها در حوزه پیشگیری از اعتیاد آموزش دیده اند

به گزارش میزان، اسکندر مومنی اظهار داشت: تا مردم سر صحنه نیایند مشکل حل نخواهد شد. بایستی در این طرح تمامی مردم، نهاد‌ها و سازمان‌های دست اندرکار فعال شوند و طرح یاریگران هم پنج ساله است که باید گسترش پیدا کند تا بتوانیم با این ابرآسیب برخورد کنیم.

وی گفت: وظیفه دستگاه‌های مسئول؛ آموزش، پیشگیری، درمان و کاهش آسیب است و باید آن را گسترش دهیم تا شاهد کاهش عرضه و تقاضا در بخش مواد مخدر باشیم.

وی با بیان اینکه تلاش‌های بسیار جدی تمام دستگاه‌ها کرده اند به طوری که در دو ماه اخیر سال جاری ۱۴۳ تن مواد مخدر کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۴ درصدی بوده ایم درباره طرح یاریگران گفت: خوشبختانه در این زمینه و در ابعاد گسترده‌تر توافق خوبی با آموزش و پرورش داریم و مقابله و پیشگیری در اولویت است.

سردار مومنی افزود: در چند ماه گذشته پنج میلیون نفر در مدارس و خانواده‌ها تحت آموزش پیشگیری قرار گرفتند که سهم کل دانش آموزان سراسر کشور در موضوع پیشگیری ۲۳ درصد بوده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 12 خرداد 1399 - 12:27:15 از آدرس: