تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
درخواست گوترش درباره حادثه عمان
شنبه 25 خرداد 1398 - 10:44:35 |  حقوق بشر  > جهان

دبیرکل سازمان ملل بر لزوم انجام تحقیقاتی مستقل در مورد آشکار شدن علل و مسببان انفجار ۲ نفتکش در خلیج فارس تاکید کرد.
درخواست گوترش درباره حادثه عمان

به گزارش میزان؛ «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل خواستار انجام تحقیقات مستقل در مورد حوادث اخیر مربوط به نفتکش‌ها در دریای عمان شد.

به گزارش رویترز، گوترش خواستار انجام تحقیقات مستقل برای روشن شدن حقایق و نیز مسئولیت حمله‌های اخیر به ۲ نفتکش در دریای عمان در هفته اخیر شد.

دبیرکل سازمان ملل ضمن اعلام آمادگی برای میانجیگری میان ایران و آمریکا در صورت موافقت طرفین با این امر، گفت: "ما شاهد وجود مکانیسمی برای گفتگو در این مرحله نیستیم. "

وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: "جهان نمی‌تواند یک درگیری بزرگ در خلیج فارس را تحمل کند. دانستن حقایق در مورد حادثه اخیر خلیج فارس و مشخص شدن مسئول آن موضوع بسیار مهمی است و مطمئناً تنها یک نهاد مستقل می‌تواند در مورد حقیقت این موضوع بررسی کند. به باور من شورای امنیت نهادی است که می‌تواند در مورد چنین مسئله‌ای تصمیم بگیرد. "

«رز ماری دیکارلو» معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل روز جمعه در حاشیه نشست شورای همکاری شانگهای در قرقیزستان با «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران، دیدار و از تاکید دبیرکل سازمان ملل بر اجتناب از تنش‌ها خبر داد.

گوترش نیز روز جمعه با «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب در مورد این حادثه گفت‎وگو کرد.

۲ نفتکش روز پنجشنبه در دریای عمان دچار انفجار و آتش سوزی شدند؛ در پی این حادثه ایران با کمک به کشتی‎های حادثه دیده چندین تن از ملوانان آنها را از مرگ نجات داد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 04:06:52 از آدرس: