تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
امیدی به محاکمه عادلانه آسانژ در دادگاه آمریکا نمی‎رود
شنبه 25 خرداد 1398 - 10:51:38 |  حقوق بشر  > جهان

یک روزنامه نگار و نویسنده آمریکایی می‎گوید امیدی ندارد که جولیان آسانژ مدیر وب سایت افشاگر ویکیلیکس در دادگاه آمریکا با عدالت محاکمه شود.
امیدی به محاکمه عادلانه آسانژ در دادگاه آمریکا نمی‎رود

به گزارش میزان، یک رورنامه نگار سرشناس آمریکایی درباره حکم دادگاه جولیان آسانژ بنیانگذار و افشاگر سایت ویکیلیکس می‎گوید: حکم این روزنامه نگار با سکوت رسانه‌های آمریکایی مورد حمایت قرار گرفته که همین امر یک "اخطار " برای جامعه روزنامه نگارانی است که صریحاً دولت آمریکا را مورد انتقاد قرار می‌دهند.

ماکس بلونتال به راشاتودی گفته است "من امیدی ندارم که برای آسانژ در دادگاه آمریکا محاکمه‌ای منصفانه صورت بگیرد. نه تنها دولت آمریکا بلکه رسانه‌های این کشور فقط " پاسخ خاموشی" به یکی از دردناک‌ترین حملات به روزنامه نگاری داده‎اند."

وی می‎افزاید: دلیل آزار و شکنجه جولیان آسانژ افشای اسرار کثیف دولت آمریکا در جنایات جنگی آمریکا در افغانستان و عراق بوده و همچنین افشای نقش ویکیلیکس در رسوا کردن کارگزار انتخابات ریاست جمهوری هیلری کلینتون در سال ۲۰۱۶ که باعث شد تا جهان علیه او شوند و کمپین گسترده‌ای برای بدنام کردن آسانژ به راه بیندازند.
 
ساجد جاوید، وزیر کشور انگلیس روز پنج شنبه اعلام کرد که لندن با درخواست آمریکا برای استرداد جولیان آسانژ که به نقض قانون جاسوسی متهم شده موافقت کرده است.
 
آسانژ پیش‌تر گفته که با همه امکانات حقوقی، جلوی محکومیت خودش را خواهد گرفت.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ جمعه 27 دی 1398 - 20:05:06 از آدرس: