تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ترامپ اخراج مهاجران از آمریکا را به تعویق انداخت
یکشنبه 2 تیر 1398 - 09:15:40 |  حقوق بشر  > جهان

رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که برای مذاکره با دموکرات‌ها درباره مسئله مهاجران غیرقانونی، عملیات اخراج آنها را برای دو هفته به تعویق می‌اندازد.
ترامپ اخراج مهاجران از آمریکا را به تعویق انداخت

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه شنبه عملیات بازداشت و اخراج دسته‌جمعی مهاجران خارجی و پناهجویان غیرقانونی که قرار بود از روز یکشنبه در 10 شهر بزرگ این کشور اجرا شود، به تعویق انداخت.

به نوشته خبرگزاری«رویترز» یک منبع آگاه می‌گوید ترامپ که مدتی است از سوی دموکرات‌های کنگره برای لغو این طرح تحت فشار قرار داشت، نهایتا شامگاه شنبه پس از تماس تلفنی «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و دریافت هشدار وی، مجبور شد عملیات اخراج مهاجران را متوقف کند.

رئیس‌جمهور آمریکا طی پیامی در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت که به درخواست دموکرات‌ها این عملیات را برای دو هفته به تعویق انداخته تا درخصوص مسئله مهاجران غیرقانونی مذاکرات بیشتری با آنها داشته باشد. وی تاکید کرد که در صورت حاصل نشدن توافقی با دموکرات‌ها، عملیات اخراج ادامه پیدا می‌کند.

ترامپ از زمان مبارزات انتخاباتی خود در سال 2016 و همچنین بعد از به‌دست گرفتن زمام اختیارات در کاخ سفید، مقابله با مهاجران غیرقانونی را در اولویت دستورکار دولت خود قرار داده و تا کنون اقدامات متعددی مانند دیوارکشی و اعزام نیروی نظامی به مرز مکزیک انجام داده است.

با این وجود شمار افرادی که توسط آژانس اجرائیات مهاجرت و امور گمرکی در دوره ریاست‌جمهوری ترامپ از آمریکا اخراج شده‌اند، بسیار کمتر از تعدادی است که در دوره «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین این کشور اخراج شدند. در سال مالی گذشته در آمریکا این آژانس ۲۵۰ هزار مهاجر فاقد مدارک کافی را از این کشور اخراج کرد. درحالی که این تعداد در سال ۲۰۱۲، ۴۱۰ هزار نفر بود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ شنبه 23 آذر 1398 - 22:26:08 از آدرس: