تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
روحانی: سخت‌ترین تحریم را بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی علیه مردم ایران تحمیل کرده است
یکشنبه 23 تیر 1398 - 11:31:07 |  حقوق بشر  > ایران

رئیس جمهور امروز در جمع مردم شیروان گفت: ۱۴ ماه است که سخت‌ترین تحریم را بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی دنیا علیه مردم ایران تحمیل کرده است تحریمی که اگر علیه هر ملتی می‌شد آن ملت را از پا در می‌آورد.

به گزارش میزان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در جریان سفر به استان خراسان شمالی طی سخنانی درجمع مردم شیروان با تبریک میلاد امام رضا (ع) اظهار کرد: ما در پناه امام هشتم در برابر همه قدرت‌ها ایستاده‌ایم و پیروزی نهایی از آن ملت ایران است.

رئیس جمهور تصریح کرد: ۱۴ ماه است که سخت‌ترین تحریم‌ها را، بزرگترین قدرت اقتصادی و نظام دنیا علیه ملت ایران تحمیل کرده است؛ تحریمی که اگر علیه هر ملت دیگری اعمال می‌شد آن ملت از پا در می‌آمد، اما ملت هوشمند و مقاوم ایران اسلامی در طول این ۱۴ ماه با قدرت در برابر تحریم‌ها ایستادگی کرد.

وی با اشاره به شکست‌های آمریکا در برابر ملت ایران گفت: اخیرا در جریان نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به جز آمریکا و یکی دو کشور دیگر تمام کشور‌های جهان از ملت ایران حمایت کردند و این امر به معنای پیروزی و موفقیت ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است.

روحانی بیان داشت: آمریکایی‌ها هم در نزد افکار عمومی جهانیان و هم در منطقه ما از جمله در افغانستان و عراق و سوریه و یمن شکست خوردند.

رئیس جمهور با اشاره به دروغ بودن ادعای کسانی که معتقدند در اراده ملت ایران به واسطه این فشار‌ها تزلزل ایجاد شده است گفت: اگر چه ما در کشور مشکل داریم ودر شرایط سختی زندگی می‌کنیم، اما دست در دست هم دادیم و از مشکلات عبور خواهیم کرد و این حرف نیز یک شعار نیست بلکه مبتنی بر دلیل و آمار است.

وی بیان داشت: در این ۱۴ ماهی که فشار تحریم بر ما زیاد شده میزان بدهی‌های خارجی ما ۲۵ درصد کاهش یافته است یعنی بدهی‌های خارجی ما از ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون به ۹.۵ میلیارد کاهش یافت این امر بدان معناست که ما در این مدت علی رغم اینکه در سختی قرار گرفته‌ایم، اما به سمت بیگانگان و صندوق‌های بین المللی دست دراز نکردیم.

روحانی تصریح کرد: اگر چه همچنان بیکاری در کشور ما یک معضل محسوب می‌شود، اما در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته ۳۲۱ هزار اشتغال در کشور ما ایجاد شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما سختی داریم، اما دل مرده نیستیم و دل زنده‌ایم، گفت: ما روحیه بلندی در برابر دشمنان داریم و تمام اقوام و مذاهب در کشور ما متحد و برادر هستند و امروز راهی که خداوند در پیش روی ما گذاشته راهی وحدت وا تحاد و تعاون وکمک به یکدیگر است.

وی در ادامه اظهار کرد: مردم عزیز خراسان شمالی امروز که این خادم شما در خدمت شما حاضر شده، ده هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در این استان افتتاح خواهد شد؛ امروز یک طرح بزرگ اقتصادی و صنعتی به نام شمش آلومینیوم در جاجرم افتتاح می‌شود که برای این طرح هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

روحانی بیان داشت: امروز که این خادم شما در استان خراسان شمالی حاضر شده به میزان سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه برق و آب در استان شما افتتاح خواهد شد؛ همچنین بخش فاز دو بخار نیروگاه گازی شیروان و پست برق آن به عنوان یک بخش بزرگ که می‌تواند برق استان را تأمین کند در شیروان افتتاح خواهد شد.

وی بیان کرد: در آغاز پیروزی انقلاب فقط ۷ هزار مگاوات برق در ایران تولید می‌شد، اما امروز ۸۱ هزار مگاوات برق در کشور تولید می‌شود؛ در آغاز انقلاب فقط ۱۹ سد در ایران وجود داشت، اما امروز ۱۷۹ سد ملی در کشور فعال است؛ بنابر این آن‌هایی که در کاخ سفید ادعا می‌کنند ایران از پیشرفت باز مانده وا قتصادش شکست خورده بدانند که این ادعاهایشان ناروا است.

رئیس جمهور با اشاره به سفر قبلی خود به استان خراسان شمالی در سال ۹۴ گفت: علی رغم اینکه در جریان سفر قبلی بیش از اعتبار تعیین شده برای پروژه‌های استان، به میزان ۷۸۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شد، اما در عین حال بخشی از پروژه‌ها در استان ناتمام ماند که تلاش داریم در جریان این سفر این پروژه‌ها را تکمیل کنیم.

روحانی در پایان با اشاره به اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان برای راه و راه آهن استان خراسان شمالی خاطر نشان کرد: تصمیم داریم تا بزرگراه بجنورد به گرگان را با تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان و راه آهن خراسان شمالی از جوین به اسفراین را با تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر راه اندازی کنیم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 18 مرداد 1399 - 15:47:57 از آدرس: