تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
دادستان اصفهان خبر داد: کشف و ضبط بیش از ۴۰۰ دستگاه استخراج گر ارز دیجیتال در شهرضا
سه شنبه 25 تیر 1398 - 15:31:10 |  قوه قضائیه

بیش از ۴۰۰ دستگاه ماینر یا استخراج گر ارز دیجیتال در حوزه قضایی شهرضا کشف و ضبط شد.

به گزارش میزان، علی اصفهانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان گفت: با توجه به روی آوردن افراد سودجو و فرصت طلب در استفاده از برق ارزان قیمت و رایانه‌ای واحد‌های صنعتی و یا کشاورزی برای استخراج ارز‌های دیجیتال، به منظور صیانت از حقوق عامه و جلوگیری از سوءاستفاده از بیت المال، دادستان‌های سراسر استان شناسایی و برخورد با اینگونه مجرمان را در دستور کار جدی قرار داده اند.

وی افزود: در اولین اقدام دادسرای عمومی و انقلاب حوزه قضایی شهرضا با همکاری و تلاش مجدانه سربازان گمنام امام زمان و همکاری نیروی انتظامی و با نظارت مستقیم دادستانی در بازرسی همزمان از ۶ واحد صنعتی تعداد ۴۰۴ دستگاه ماینر با ارزش تقریبی بیش از ۶۵ میلیارد ریال کشف و ضبط شد.

اصفهانی یادآور شد: متوسط مصرف برق هر دستگاه ماینر روزانه ۱۳۵۰ وات و در مجموع ۱۶۳۶۲ کیلو وات برق مصرفی این تعداد دستگاه که به صورت قاچاق وارد کشور شده، برآورد شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به متخلفان و مجرمان این حوزه هشدار داد: دستگاه قضایی با رصد دقیق و جدی اطلاعات با متخلفان و سودجویان و مجرمان این حوزه با قاطعیت برخورد کرده و ضروریست مردم با آگاهی کامل از هر گونه فعالیت غیرمجاز در این زمینه‌ها خودداری کنند.


اصفهانی در پایان ورود جدی و سریع بانک مرکزی و نیز مجلس شورای اسلامی را در تدوین مقررات جهت ضابطه‌مند شدن حوزه رمز ارز‌های دیجیتال و چگونگی داد و ستد آن را خواستار شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 21 مرداد 1399 - 05:06:50 از آدرس: