تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رئیس کل دادگستری هرمزگان: با هرگونه کم کاری منجر به تضییع حقوق مردم، برخورد می شود
چهارشنبه 26 تیر 1398 - 10:42:13 |  قوه قضائیه

صالحی در حاشیه بازدید از حوزه قضایی شهرستان جاسک گفت: با هرگونه کم کاری که موجب تضییع حقوق مردم شود برخورد خواهد شد.

به گزارش میزان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان بازدید از حوزه قضایی شهرستان جاسک اظهار کرد: دادگستری کل استان هرمزگان در تلاش است با اعتلای اخلاق مداری و سرلوحه قراردادن تکریم ارباب رجوع، ضمن تأمین امکانات لازم در کنار ارائه خدمات مطلوب قضایی به مراجعین، گام‌های مؤثری را در جهت رضایتمندی مردم بردارد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه افزود: بهبود وضعیت خدمت رسانی و تسهیل مراجعات مردم به واحد‌های قضایی نیز به عنوان گامی موثر در جهت تحقق عدالت آسان و تکریم ارباب رجوع در زمره مهمترین اهداف و برنامه‌های دادگستری کل استان هرمزگان قرار دارد.

صالحی با تأکید بر این که همه مسئولین و کارکنان دستگاه قضایی باید با وجود برخی نواقص و کاستی‌ها به مجاهدت و تلاش انقلابی اهتمام داشته باشند، خاطرنشان کرد: کارکنان و کارگزاران که سرمایه‌های کشور هستند باید مراقب باشند که فریب زر و زیور دنیا را نخورند و با کم کاری و عدم مسئولیت پذیری مردم را نسبت به نظام بدبین نکنند.

وی با تأکید بر اینکه با هرگونه فساد و کم کاری که موجب تضییع حقوق مردم شود برخورد خواهد شد، ضرورت نظارت مستمر همه مسئولان در مجموعه‌های تحت امر خود را یادآور شد.

این مقام قضایی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: عزم خود را جهت مقابله با قاچاق به ویژه از نوع سازمان یافته آن جزم کرده ایم و با تشکیل دبیرخانه پرونده‌های مهم در دستگاه قضایی، تمامی پرونده‌های حوزه قاچاق به دقت رصد می‌شوند و از بدو تشکیل تا صدور حکم مورد نظارت مدیریت ارشد دادگستری استان قرار خواهند داشت.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین از بازداشتگاه جاسک نیز بازدید و با حضور در اندرزگاه این مجموعه از نزدیک با مددجویان گفتگو کرد.

علی صالحی بر لزوم بازدید منظم مسئولین قضایی از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها تأکید کرد و اظهار داشت: حضور در جمع مددجویان، علاوه بر رسیدگی سریع‌تر به مشکلات احتمالی، سبب کاهش فشار‌های روحی و روانی آنان نیز می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه روند سرکشی از حوزه‌های قضایی شرق هرمزگان از دادگستری شهرستان سیریک بازدید و با رئیس، قضات، کارکنان و مراجعین این حوزه قضایی دیدار و گفتگو کرد.

صالحی در جریان این بازدید اظهار داشت: رؤسا و مسئولان حوزه‌های قضایی باید در محل خدمت خود مستقر باشند و امکان خدمت رسانی شبانه روزی به مردم را فراهم سازند.

وی با بیان این که دستگاه قضایی حامی نیرو‌های انتظامی و ضابطین است، خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه قانون شکنی با متمردین نسبت به نیروی انتظامی، برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

گفتنی است، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان سرکشی از حوزه‌های قضایی شرق استان که دو روز به طول انجامید، از دادگستری شهرستان‌های میناب و رودان نیز بازدید کرد و ضمن مشاهده روند رسیدگی‌ها در شعب مختلف، از سوی مسئولین مربوطه در جریان نحوه رسیدگی و آمار ورودی و موجودی پرونده‌ها قرار گرفت.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 14:20:57 از آدرس: