تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
قطعنامه محکومیت اظهارات نژادپرستانه ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد
چهارشنبه 26 تیر 1398 - 11:02:51 |  حقوق بشر  > جهان

مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای، اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ را علیه ۴ نفر از اعضای زن کنگره آمریکا محکوم کرد.
قطعنامه محکومیت اظهارات نژادپرستانه ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد

به گزارش میزان؛ همزمان با افزایش تنش‌ها میان ترامپ و دموکرات‌های کنگره، مجلس نمایندگان آمریکا در اقدامی نمادین قطعنامه‌ای علیه «اظهارات نژادپرستانه» ترامپ تصویب کرد.

این قطعنامه با ۲۴۰ رأی مثبت در برابر ۱۸۷ رأی منفی در حالی به تصیب رسید که طی ۳ روز گذشته و پس از انتشار توییت دونالد ترامپ علیه ۴ نفر از اعضای زن کنگره آمریکا، تنش او با دموکرات‌ها بالا گرفته است.

روز یکشنبه دونالد ترامپ در صفحه توییتر خود ۴ نفر از اعضای زن کنگره آمریکا را هدف حملات لفظی خود قرار داد.

ترامپ در این توییت نوشت: جالب است بدانید زنان «ترقی‎خواه» کنگره که اصالتا از کشور‌هایی آمده‌اند که دولت‌های آن‌ها فاجعه تمام و کمال است و اگر دولتی داشته باشند این دولت فاسدترین و بدترین دولت در جهان است. این افراد به مردم آمریکا که قدرتمندترین و بزرگترین ملت جهان است می‌گویند که چه کاری را انجام دهند.

این توییت ترامپ به عنوان اقدامی نژادپرستانه واکنش‌های بسیاری را در میان مقامات و مردم آمریکا از بخش‌های گوناگون در پی داشت.

اما با وجود انتقادات گسترده، ترامپ از این اقدام خود عقب نشینی نکرده و روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه نیز در صفحه توییتر خود دموکرات‌ها را هدف حملات لفظی قرار داد.

«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در واکنش به این اقدام ترامپ می‌گوید: نظرات کاخ سفید شرم‌آور و نژاد پرستانه است. شرم‌آور است که ما می‌بینیم ترامپ با استفاده از عبارات توهین‌آمیز به دفاع از این اقدام خود ادامه می‌دهد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ دوشنبه 13 مرداد 1399 - 21:41:35 از آدرس: