تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
نامه لاریجانی به روحانی درباره تخلف در اجرای مصوبه افزایش حقوق‌ها
سه شنبه 1 مرداد 1398 - 11:49:04 |  حقوق شهروندی

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور برای اجرای دقیق قانون افزایش حقوق کارمندان خبر داد و گفت:نامه لاریجانی به روحانی، دولت را ملزم به اصلاح عملکرد خود در اجرای این قانون می کند.

به گزارش میزان، اسدالله عباسی  در حاشیه جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید نحوه اجرای مصوبه افزایش حقوق کارمندان  را اصلاح کند، در جمع خبرنگاران، گفت: متاسفانه دولت مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت را بر اساس فرمولی که مجلس مشخص کرده بود، اجرا نکرده است و به همین دلیل رئیس مجلس شورای اسلامی نامه تطبیق قوانین به رئیس جمهور در مورد نقص اجرای قانون در افزایش حقوق‌ها و همسان سازی حقوق بازنشستگان را ارسال کرده است.

وی با بیان اینکه بارها از دولت خواسته‌ایم تا با حضور در مجلس و همکاری با نمایندگان مجلس مشکل اجرای مصوبه افزایش حقوق‌ها را حل و فصل کند، تاکید کرد:این در حالی است که دولتمردان تاکنون همکاری لازم را با مجلس نداشته‌اند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه دولت مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت را بر اساس فرمول خود اجرایی می‌کند و توجهی به مصوبه مجلس ندارد تصریح کرد: دولت به گونه‌ای این مصوبه را اجرایی می‌کند که اگر به عنوان مثال فردی ۱۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرد مشمول افزایش ۲۰ درصدی حقوق شود، اما کسی که دو میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند افزایش حقوق کمی دارد و این مساله فاصله حقوقی کارکنان دولت را افزایش می‌دهد.

وی در ادامه درباره طرح الزام بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری غیر بانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان بیان داشت: روسای کل بانک مرکزی قبلی و فعلی تایید می‌کنند که محاسبات اعمال شده در شبکه بانکی بعضا غیر قانونی و به صورت ربح مرکب است. در واقع بانک‌ها در رابطه با سود و جریمه سود و دیرکرد غیر قانونی عمل می‌کنند که با این مصوبه تا پایان سال ۹۸ فرصت تسویه حساب بر اساس قرارداد اولیه داده می‌شود تا حمایتی از طرح‌های تولیدی صورت گیرد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در ادامه از برگزاری جلسه غیر علنی هفته آینده با وزیر جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: این جلسه که روز دوشنبه یا سه‌شنبه هفته آینده برگزار می‌شود در خصوص موضوعات مربوط به نهاده‌های کشاورزی، خوراک دام، قیمت کود و خرید تضمینی گندم است و در ماه اینده نیز جلسه غیر علنی در رابطه با هدفمندی یارانه‌ها یا صندوق بازنشستگی خواهیم داشت.
 
عباسی در ادامه با اشاره به توقف نفتکش انگلیسی،تاکید کرد: در این رابطه از نیروی هوافضای سپاه تشکر می‌کنیم که به موقع حرکت بسیار خوبی انجام دادند و کشتی انگلیسی را که نفت قاچاق می‌کرد و در مسیر غیرقانونی به صورت چراغ خاموش حرکت می‌کرد، متوقف کرد.البته برخی اعلام کردند که این اقدام ما مقابله به مثل است درحالی‌که این‌چنین نبود و جمهوری اسلامی ایران، قرن‌هاست که امنیت خلیج‌فارس و دریای عمان را بر عهده دارد.

این نماینده مجلس درباره تشکیل وزارت بازرگانی، اظهار داشت: سال گذشته دولت در شرایط تحریم، لایحه تشکیل وزارت بازرگانی را به مجلس ارائه داد که مرکز پژوهش‌ها و بسیاری از نمایندگان، با آن مخالفت کردند و این لایحه مسکوت ماند، اما در حال حاضر نمایندگان، طرح تشکیل وزارت بازرگانی را آماده کرده‌اند و در کمیسیون اصلی و کمیسیون‌های فرعی تصویب شده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 8 اسفند 1398 - 03:39:46 از آدرس: