تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ایران اظهارات نژادپرستانه ترامپ ضد مردم افغانستان را محکوم کرد
چهارشنبه 2 مرداد 1398 - 09:40:43 |  حقوق بشر  > جهان

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت اظهارات نژادپرستانه ترامپ ضد ملت افغانستان و غیرقابل پذیرش خواندن این سخنان، آن را تهدید صلح و امنیت بین‌المللی خواند.
ایران اظهارات نژادپرستانه ترامپ ضد مردم افغانستان را محکوم کرد

به گزارش فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضد ملت افغانستان و غیرقابل پذیرش خواندن این سخنان آن را تهدید صلح و امنیت بین‌المللی خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران خود را در کنار مردم مقاوم، دولت و فرهیختگان کشور برادر و همسایه افغانستان می‌داند.

رئیس‌جمهور آمریکا دوشنبه شب پیش از دیدار با «عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان در جمع خبرنگاران حاضر در کاخ سفید، گفت: «اگر ما می‌خواستیم در افغانستان بجنگیم و در آن پیروز شویم، من می‌توانستم ظرف یک هفته در این جنگ پیروز شوم. من فقط نمی‌خواهم ۱۰ میلیون نفر آدم بکشم.»

ترامپ ادامه داد: «من نمی‌خواهم ۱۰ میلیون نفر آدم بکشم. من طرح‌هایی درباره افغانستان دارم که اگر می‌خواستم در آن جنگ پیروز شوم، افغانستان از صحنه روزگار محو می‌شد. کاملا از بین می‌رفت. واقعا ظرف ۱۰ روز، تمام می‌شد. من نمی‌خواهم این کار را انجام دهم. نمی‌خواهم این مسیر را بروم.»

این اظهارات نژادپرستانه ترامپ واکنش مردم افغانستان را به همراه داشت و از سوی دیگر ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به این اظهارات تصریح کرد: مردم افغانستان اجازه دخالت خارجی‌ها در سرنوشت خود را نخواهند داد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ شنبه 18 مرداد 1399 - 16:29:14 از آدرس: