تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کولیوند: انتخابات ۹۸ با قانون جدید برگزار می شود
دوشنبه 7 مرداد 1398 - 14:00:59 |  حقوق شهروندی

رئیس کمیسیون «امور داخلی کشور و شورا‌ها» در مجلس با اشاره به اتمام بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح «اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس» گفت: برخی از مواد این طرح قطعا به این دوره از انتخابات می‌رسد.

به گزارش میزان، محمدجواد کولیوند با اشاره به بررسی طرح «اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس» در کمیسیون «امور داخلی کشور و شورا‌ها» گفت: بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس روز گذشته در این کمیسیون به اتمام رسید و ایرادات برطرف شد.


وی افزود: این طرح به زودی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت و پس از آن به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

رئیس کمیسیون «امور داخلی کشور و شورا‌ها» تاکید کرد: البته مبحث استانی - شهرستانی شدن از متن این طرح حذف شد که مورد ایراد شورای نگهبان بود.

کولیوند تصریح کرد: در حال حاضر شیوه جدیدی برای برگزاری انتخابات در این طرح وجود ندارد و همان شیوه گذشته مدنظر است، اما با این تفاوت که دو الی سه فصل اعم از شفافیت مالی، تبلیغات، جرایم و شرایط افراد نامزد در این طرح گنجانده شده است.

وی گفت: امیدواریم این طرح به این دوره از انتخابات مجلس برسد و البته باید گفت برخی از مواد این طرح قطعا به این دوره از انتخابات می‌رسد.

رئیس کمیسیون «امور داخلی کشور و شورا‌ها» تصریح کرد: همچنین موادی که در این طرح گنجانده شده بخش عمده‌ای از  نگرانی‌های شورای نگهبان در تایید صلاحیت نامزد‌ها را برطرف می‌کند و شاید باید عنوان کرد که این طرح ۶۰ الی ۷۰ درصد دغدغه‌های شورای نگهبان را در انتخابات رفع می‌کند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 10 اسفند 1398 - 09:30:46 از آدرس: