تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رژیم‌ صهیونیستی و امریکا پشت پرده جنایات‌ دولت نیجریه‌ هستند/مقاومت مسلمانان ادامه‌ دارد
یکشنبه 13 مرداد 1398 - 14:47:03 |  حقوق بشر  > جهان

عبدالله احمد زنگو گفت: امریکا ، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی حامی دولت نیجریه هستند به همین دلیل دولت با وجود حکم آزادی شیخ زکزاکی از آزادی رهبر شیعیان این کشور خودداری می کند.
رژیم‌ صهیونیستی و امریکا پشت پرده جنایات‌ دولت نیجریه‌ هستند/مقاومت مسلمانان ادامه‌ داردبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، عبدالله احمد زنگو فعال حقوق بشری نیجریه ای در چهارمین نشست بین المللی حقوق بشر اسلامی در گفتگو با خبرنگار ستاد حقوق بشر در پاسخ به اینکه چرا علیرغم حکم آزادی شیخ زکراکی وی هنوز در حبس به سر می برد، اظهار کرد: 
این دادگاه حکم به آزادی شیخ زکزاکی داده اما دولت نیجریه از آزادی او خودداری می کند چون دیکتاتور است، و توسط رژیم صهیونیستی ، امریکا و عربستان سعودی حمایت می شود.

وی در ادامه در خصوص ادعای دولت نیجریه مبنی بر اینکه جنبش اسلامی این کشور را سازمانی تروریستی اعلام کند، گفت:
ادعای این که جنبش مقاومت نیجریه تروریستی است بی اساس و کذب است چرا که ما همیشه به طور صلح امیز فعالیت داشته ایم و در صدد هستیم علیه این اقدام در دادگاه اقامه دعوی کنیم.

این فعال نیجریه ایی با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی درباره ظلم وارده به شیعیان نیجریه از سوی دولت این کشور، گفت: مجامع بین‌المللی در خصوص جنایت هایی که علیه مردم نیجریه صورت می گیرد سکوت کرده اند فقط به این دلیل که ما شیعه هستیم.

وی همچنین تأکید کرد: ما به تظاهرات های مسالمت آمیز خود تا آزادی شیخ زکزاکی ادامه می دهیم و اطمینان داریم پیروزی از آن ماست. از همه کشورهای مسلمان می خواهیم برای ما دعا کنند و از ما حمایت کنند.

زنگو درباره وضعیت اسفبار مسلمانان و برخورد خشونت آمیز پلیس این کشور با شیعیان و همچنین خانواده شیخ زکزاکی گفت: شیعیان نیجریه از حقوق اولیه خودشان که حق حیات، حق آزادی بیان است، محرومند. پلیس به خانواده رهبر شیعیان هم رحم نکرده و همسر و فرزندان شیخ را مورد حمله و ضرب و شتم قرار داده و در تظاهرات مسالمت آمیز مسلمانان نیز پلیس تاکنون تعداد زیادی را زخمی، اسیر و یا به شهادت رسانده است .


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 19 مرداد 1399 - 17:13:04 از آدرس: