تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رئیس مجلس: جایگاه خبرنگاران باید حفظ شود و مورد حمایت قرار گیرند
سه شنبه 15 مرداد 1398 - 10:47:52 |  حقوق شهروندی

رئیس مجلس با بیان اینکه تلاش‌هایی انجام شد تا طرح نظام رسانه‌ای و قانون مطبوعات در رابطه با حمایت از خبرنگاران آماده شود، گفت: جایگاه خبرنگاران باید حفظ شود و مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش میزان، علی لاریجانی در آیین بزرگداشت روز خبرنگار که پیش از ظهر امروز در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت:بنده خوشحالم که خانم عبدالمحمدی را در این جلسه می‌بینیم و از خداوند شفای عاجل برای ایشان تقاضا می‌کنیم. همچنین یاد مرحوم مردوخی را گرامی هم در این نشست گرامی می‌داریم.

لاریجانی بیان داشت: خبرنگاران در این جلسه درباره جایگاه خبر و اهمیت آن مطالبی درستی را بیان کردند.

وی افزود:جایگاه خبرنگاران باید حفظ شود و مورد حمایت قرار گیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همانطور که مطلع هستید تلاش‌هایی انجام شد تا طرح نظام رسانه‌ای و قانون مطبوعات در رابطه با حمایت از خبرنگاران آماده شود، اما دولت پیش از اینکه مجلس طرحی در این زمینه ارائه دهد عنوان داشت که لایحه‌ای را مد نظر دارد بنابر این ما صبر کردیم تا دولت در این رابطه لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد.

لاریجانی با اشاره به تاخیر در ارائه لایحه‌ای درباره نظام رسانی و مطبوعاتی از سوی دولت به مجلس گفت: به همین دلیل ما به کمیسیون فرهنگی تاکید کردیم طرحی که پیش از این مورد رسیدگی بود را مجددا بررسی کرده و در مدت باقی مانده از مجلس به صحن ارائه کنند لذا این کار در حال نهایی شدن است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 12 خرداد 1399 - 11:38:30 از آدرس: