تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
شریعت باقری مطرح کرد: اتخاذ تدابیر برای ورود بهترین‌های کنکور به دانشگاه علوم قضایی
یکشنبه 20 مرداد 1398 - 09:30:17 |  قوه قضائیه

رئیس سابق دانشگاه علوم قضایی گفت: طی این چند سال موفق شدیم با تدابیر اتخاذ شده بهترین‌های کنکور به دانشگاه علوم قضایی وارد شوند.
شریعت باقری مطرح کرد: اتخاذ تدابیر برای ورود بهترین‌های کنکور به دانشگاه علوم قضایی

به گزارش میزان، مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه علوم قضایی و رئیس جدید پژوهشگاه قوه قضاییه با حضور حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه شریعت باقری رئیس سابق دانشگاه علوم قضایی با بیان اینکه دانشگاه علوم قضایی در موقعیت خوب و ثابتی قرار دارد، بیان کرد: طبق اساسنامه دانشگاه علوم قضایی رئیس دانشگاه باید ۴ سال فعالیت کند، اما بنده ۶ سال توفیق خدمت داشتم؛ البته گاهی خودم متقاضی آن بودم که همان ۴ سال فعالیت را پشت سر بگذارم که در نهایت اکنون ۶ سال است که خدمت عزیزان هستم.

شریعت باقری به ارائه گزارش عملکرد خود در این ۶ سال پرداخت و افزود: در حوزه آموزش تلاش کردیم تا دانشجویان کارشناسی ارشد را بورس کنیم، لذا در سال ۹۴ از ریاست وقت قوه قضاییه درخواست کردیم تا به سمت بورس کردن دانشجویان کارشناسی ارشد حرکت کنیم.

رئیس سابق دانشگاه علوم قضایی به تحولات در بحث پذیرفته شدگان در کنکور دانشگاه علوم قضایی اشاره کرد و یادآور شد: در گذشته از پذیرفته‌شدگان کنکور تجربی، انسانی و ریاضی دانشجو می‌پذیرفتیم، اما طی دو سه سال اخیر تصمیم گرفتیم در علوم انسانی پذیرش داشته باشیم، البته دیپلمه‌های تجربی و ریاضی می‌توانند در دانشگاه علوم قضایی وارد شوند؛ اما باید در کنکور علوم انسانی شرکت کنند.

شریعت باقری با اشاره به بحث جذب اعضای هیئت علمی این دانشگاه گفت: در سال ۹۲، ۳۱ عضو هیئت علمی در دانشگاه حضور داشتند که طی این چند سال، ۸ نفر از آن‌ها بازنشسته شدند، لذا تلاش کردیم هر ساله در فراخوان وزارت علوم شرکت کنیم و استاد جدید بپذیریم. حال طی این ۴ سال ۱۲۷ نفر از فرآیند‌های جذب استادی عبور داده شده‌اند که حدود ۱۶ نفر به عنوان اعضای هیئت علمی جدید فعالیت کردند. اگر چه تعداد اعضای هیئت علمی کم است، اما امید است تلاش‌هایی برای افزایش آن صورت گیرد.

وی درباره فعالیت استاد‌های مدعو گفت: اگر چه استاد‌های مدعو فرصت‌های خوبی به شمار می‌روند، اما در کل دانشگاه باید به سمتی حرکت کند که تعداد اعضای هیئت علمی بر تعداد اساتید مدعو غلبه کند.

شریعت باقری ادامه داد: طی این چند سال موفق شدیم با تدابیر اتخاذ شده بهترین‌های کنکور به دانشگاه علوم قضایی وارد شوند.

رئیس پیشین دانشگاه علوم قضایی یادآور شد: ۳۷ دانشجو با رتبه تک رقمی، ۲۰۴ دانشجوی با رتبه دو رقمی و ۳۴۴ دانشجو داریم که رتبه زیر ۵۰۰ را دارا هستند.

شریعت باقری یادآور شد: ساماندهی دانشکده‌ها از جمله دانشکده ثبت و مدیریت و ایجاد معاونت‌های فرهنگی و پژوهشی و همچنین تشکیل واحد کارآموزی از جمله اقدامات بنده در این چند سال بود.

رئیس سابق دانشگاه علوم قضایی با بیان اینکه مشکل بودجه را به طور نسبی حل کردیم، بیان داشت: رفع مشکلات سند‌های مالکیت دانشکده‌های دانشگاه، بهبود وضعیت سلف سرویس و خوابگاه‌ها، همچنین ساماندهی سالن‌های تربیت بدنی، بکارگیری پزشک و روانشناس در دانشگاه، ساماندهی تشکل‌های دانشجویی و برگزاری جلسات هم اندیشی و فعال کردن انتشارات دانشگاه از دیگر فعالیت‌ها به شمار می‌رود.

رئیس سابق دانشگاه علوم قضایی به ارائه پیشنهاداتی پرداخت و افزود: ساماندهی مکان دانشگاه و حفظ و تقویت مدیران فعلی از جمله این پیشنهادات است.

وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد باید برای آموزش مدیران قضایی برنامه‌ریزی صورت گیرد، حتی پیشنهاد هم کردیم تا مکانی به عنوان مرکز آموزشی مدیران قضایی ایجاد شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 18 مرداد 1399 - 04:28:12 از آدرس: