تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
برگزاری مسابقات استانی قرآن کریم قوه قضاییه در قم
یکشنبه 20 مرداد 1398 - 11:06:18 |  قوه قضائیه

مسابقات مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم قوه قضاییه در قم برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی  دادگستری کل استان قم، در این مسابقات که با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم برگزار شد، شرکت کنندگان در گروه ­های برادران و خواهران و در دو مقطع بزرگسال و زیر شانزده سال به رقابت پرداختند.

  این مسابقات در گروه شفاهی با حضور بیش از صد نفر از کارکنان دستگاه­ های تابعه قوه قضاییه در استان قم و خانواده ایشان در مرکز فرهنگی امامزاده سید علی (ع) وابسته به اداره اوقاف و امور خیریه برگزار شد. حفظ کل، بیست، ده، پنج، دو و یک جزء قرآن کریم به همراه قرائت، ترتیل و اذان رشته ­هایی بودند که متسابقین در آن شرکت نمودند. لازم به ذکر است نفرات برتر این مسابقات جهت شرکت در مقاطع بالاتر، به معاونت فرهنگی قوه قضاییه معرفی خواهند شد.

این مسابقات با هدف تلاش در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله­ العالی) در خصوص اشاعه، ترویج و انس با قرآن کریم، ارتقای سطح آگاهی­ های قرآنی کلیه همکاران قوه قضاییه، سازمان‌های تابعه و خانواده ایشان، اجرای طرح جامع قرآنی دستگاه قضایی، افزایش انگیزه میان کارکنان و خانواده ­های آنان برای تداوم آموزش قرآن کریم و همچنین شناسایی، تشویق و بهره­ مندی از توانمندی­ های نخبگان قرآنی دستگاه قضایی به­ صورت سالانه در مراحل شهرستانی، استانی، مقدماتی کشوری و کشوری برگزار می­ شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 20:12:47 از آدرس: