تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
سهیلا زکزاکی: خواستار اجرای عدالت برای عاملان قتل عام زاریا هستیم
چهارشنبه 23 مرداد 1398 - 08:53:32 |  حقوق بشر  > جهان

سهیلا زکزاکی گفت: هیچ کدام از عاملان کشتارهای زاریا به دست قانون سپرده نشده اند
سهیلا زکزاکی: خواستار اجرای عدالت برای عاملان قتل عام زاریا هستیم

به گزارش صدا و سیما، سهیلا ابراهیم زکزاکی فرزند علامه ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی پرس تی وی گفت: از زمان ورود پدرم به هند نتوانسته ام با وی تماسی داشته باشم.متاسفانه نتوانسته ام با وی صحبت کنم.من با شماری از همراهان وی صحبت کرده ام. آنها به من گفتند که از زمان ورود به هند آنها مورد استقبال شماری از طرفداران پدرم قرار گرفته اند.او هم اکنون در بیمارستان است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:آیا توانسته اید اطلاعاتی درباره سلامتی پدرتان کسب کنید,گفت:

به نظرم موضوع مهم درباره سلامتی وی به مسمومیت سربی در خون وی مربوط می شود.او همچنین ناراحتی چشمی دارد.او همچنین دچار مشکل فشار خون بالا است.او با مشکلات زیادی در رابطه با سلامتی خود روبرو است.

فرزند علامه زکزاکی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: پدر و مادر شما شرایط دشواری را متحمل شده اند.تمامی هواداران وی خواهان بهبود وی هستند.

امیدواریم که وی بهبود پیدا کند به نظر شما آینده جنبش اسلامی نیجریه چگونه خواهد شد,گفت:دادگاهی که دستور سفر وی را به هند داده است خواهان بازگشت وی به نیجریه شده است.

او به عنوان یک زندانی برای درمان به هند رفته است.او هم اکنون با وجود حکم دادگاه در سال 2016 مبنی بر آزادی هنوز آزاد نیست.او حتی در هند هم آزاد نیست.به او تنها اجازه رفتن به بیمارستان داده شده است.ما وضعیت سلامتی وی را دنبال می کنیم.بدیهی است که بی عدالتی درباره وی که از سال 2015 آغاز شده است همچنان ادامه دارد.

او در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:آیا پیش بینی می کنید که تظاهرات پس از بازگشت پدرتان به نیجریه و زندان ادامه پیدا کند,گفت:قطعا اینگونه خواهد بود زیرا حقیقتا او آزاد نشده است.به مسائل مهم رسیدگی نشده است.حقیقت این است که ارتش نیجریه مردم را قتل عام می کند.پلیس مردم را در جریان تظاهرات می کشد.

حتی اگر پدرم هم به طور کامل آزاد شود ما همچنان به انتقاد خود از بی عدالتی هایی که وجود دارد ادامه خواهیم داد.کشتارهایی صورت گرفته است و هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است.هیچ کدام از عوامل این کشتارها به دست قانون سپرده نشده اند.


وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:درخواست شما از دولت نیجریه چیست,گفت:

بدیهی است که ما خواهان آزادی بدون قید و شرط پدر و مادرمان هستیم.ما همچنین خواهان سپرده شدن عوامل قتل عام زاریا به دست عدالت هستیم.آنها باید پاسخگو باشند.بدیهی است که باید تاکنون به این موضوع رسیدگی می شد اما تاکنون شاهد آن نبوده ایم.باید ارتش در این رابطه پاسخگو باشد.پلیس هم باید پاسخگو باشد.عدالت باید در این رابطه اجرا شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ دوشنبه 12 خرداد 1399 - 23:38:48 از آدرس: