تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
شمس: کمک به کشف حقیقت، رسالت وکلاست
چهارشنبه 23 مرداد 1398 - 12:17:48 |  قوه قضائیه

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: وکلاء در همه زمینه ها با توجه به تعهد به سوگند و التزام به آن باید کمک کننده به کشف حقایق در دستگاه قضائی و قضات باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد،علی اکبر شمس در اولین مراسم تحلیف کارآموزان وکالت در یزد بیان داشت: وکالت شغل نیست بلکه رسالتی حساس و اثر گذار است؛ به حقوق و وکالت باید نگاه اخلاقی و ارزشی داشت و در مسیر کشف حقیقت گام برداشت.

وی از آمادگی و برنامه معاونت منابع انسانی از حیث تبادل علمی با کانون وکلاء خبر داد و ابراز داشت: منابع انسانی آمادگی خود را از لحاظ تبادل و رویکرد علمی متقابل و مشترک با کانون وکلاء در مسئله تبادل آراء و تضارب افکار در دستگاه قضایی اعلام می دارد.

این مقام قضائی افزود: با برپایی رصدخانه علمی آراء ، نقد آراء به صورت علمی و حساب شده صورت خواهد گرفت؛ اگر آراء در منظر افکار عمومی قرار گیرد باعث رشد، اعتلاء و بهره برداری در محیط های علمی، دانشگاهی و جامعه وکلاء خواهد شد.

شمس بر اهمیت شرافت شغلی تأکید کرد و اظهار داشت: شرافت شغلی یک امر بسیار مهم و کمک کننده به دستگاه قضاست، قدر و منزلت هر کس به اندازه و حد آن چیزی است که دنبال می کند، اگر در پی عدالت و معنویت باشد قدر فرد در این حد است و اگر هم در پی مطامع مادی و دنیوی باشد همان قدر منزلت دارد.

وی وکلا و کارشناسان را دو بال رسیدن به عدالت ذکر کرد و بیان داشت: کشف حقیقت و اجرای عدالت هدف مقدسی است که همه باید در پی آن باشند.

شایان ذکر است در این مراسم 21 نفر از کارآموزان وکالت با اتیان سوگند رسما به جرگه وکلای قوه قضاییه پیوستند.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ جمعه 9 اسفند 1398 - 00:45:40 از آدرس: