تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
خانواده استاد از قصاص نجفی گذشتند
چهارشنبه 23 مرداد 1398 - 16:30:22 |  قوه قضائیه

برادر میترا استاد، همسر دوم شهردار سابق تهران گفت: با پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و وکلای‌مان محمدعلی نجفی را بخشیدیم.
خانواده استاد از قصاص نجفی گذشتند

به گزارش صدا و سیما، مسعود استاد با اعلام رضایت مبنی بر گذشتن از محمد علی نجفی افزود: به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه، کشور و وکلای مان آقایان افرازه و حاجیلویی، پدرم، مادرم و مهیار فرزند مرحومه خواهرم میترا استاد، آقای محمد علی نجفی را بخشیدیم.
وی گفت: از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله‌ای با خون آن بزرگوار نکردیم و امیدوارم آقای محمد علی نجفی در این چند صباح باقی مانده، به دور از سیاست به تزکیه نفس بپردازد.
برادر میترا استاد تأکید کرد: روزی سردار گمنام و روزی سردار سپاه نام گرفتم، اما امروز نه شغلی دارم و نه رسمی که از کسی گرفته باشم فقط فرزند روستازاده‌ای هستم به نام کاکابرار از دیار کرمانشاه.
وی گفت: از کودکی از پدر و مادرم مهرورزی آموختم و تا درجه دکترا تخصصی هوا و فضا در معتبرترین دانشگاه‌های کشور تحصیل کردم و در بهمن سال ۹۳ خانه هوافضای ایران را در شهرداری تأسیس کردم و اکنون مدرس دانشگاه هستم.

بر اساس این گزارش؛ «مسعود استاد» بامداد امروز با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود از بخشش محمدعلی نجفی قاتل خواهرش میترا استاد خبر داد.
وی در صفحه خویش در فضای مجازی، با ذکر آیه «الَّذِینَ یُنْفِقُونَ فِی السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ وَالْکَاظِمِینَ الْغَیْظَ وَالْعَافِینَ عَنِ النَّاسِ وَاللَّهُ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ» از قرآن مجید، آورده است: از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله‌ای با خون آن بزرگوار نکردیم.
هفتم خرداد امسال میترا استاد همسر دوم شهردار اسبق تهران در منزل شخصی خود به ضرب گلوله کشته شد و ۱۰ ساعت بعد محمد علی نجفی با حضور در آگاهی تهران به قتل همسرش اعتراف کرد. دادگاه‌های علنی رسیدگی به پرونده این قتل، در روز‌های ۲۲، ۲۶ و ۳۱ تیر در سه جلسه و با حضور اولیای دم، متهم و وکلای طرفین پرونده در شعبه نهم کیفری یک استان تهران و به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد و در نهایت محمد علی نجفی به قصاص محکوم شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ جمعه 9 اسفند 1398 - 00:35:25 از آدرس: