تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
موسوی عملیات انتحاری در یک مراسم عروسی در کابل را به شدت محکوم کرد
یکشنبه 27 مرداد 1398 - 13:18:25 |  حقوق بشر  > جهان

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران عملیات انتحاری در یک مراسم عروسی در کابل را به شدت محکوم کرد.
موسوی عملیات انتحاری در یک مراسم عروسی در کابل را به شدت محکوم کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با ابراز تاسف و انزجار از عملیات انتحاری در یک مراسم عروسی در کابل که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ تن از حاضرین در این مراسم شد، این اقدام را شدیدا محکوم کرد. 

موسوی ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت افغانستان بویژه خانواده های قربانیان و داغدیدگان این اقدام غیرانسانی و اعلام حمایت دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت این کشور، مرتکبین به چنین جنایت هایی را دشمنان انسانیت، صلح، امنیت و ثبات افغانستان و منطقه دانست و اظهار داشت: افغانستان در حال گذراندن دورانی سخت و سرنوشت ساز است که در این راه، مشکلات و موانع بسیاری وجود دارد؛ اطمینان داریم افغانستان می تواند با اتحاد بین دولت و ملت و تمامی گروهها و اقوام  و صبوری و دوراندیشی، این مشکلات را پشت سر بگذارد و آینده ای روشن برای نسل های آینده این کشور ترسیم کند و در این راه همواره ایران را در کنار خود خواهد داشت.

در پی حمله انتحاری شب گذشته (شنبه) به یک مراسم عروسی در غرب شهر کابل تعدادی کشته و زخمی شدند. وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که در نتیجه این حمله دست‌کم ۶۳ نفر کشته و ۱۸۲ نفر زخمی شده‌اند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ سه شنبه 29 بهمن 1398 - 15:44:45 از آدرس: