تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
چاقوکشی گروه‌های تبهکار در برلین
یکشنبه 27 مرداد 1398 - 13:44:41 |  حقوق بشر  > جهان

درگیری و چاقوکشی دو گروه تبهکار در پایتخت آلمان موجب بندآمدن خیابان و مداخله پلیس این کشور شد.
چاقوکشی گروه‌های تبهکار در برلین

شبکه دویچه وله روز یکشنبه گزارش داد: زد و خورد طایفه‌ای در برلین، دست کم دو مصدوم و تعداد زیادی خودروی خسارت دیده به جا گذاشت. در پی این حادثه پلیس از طرفین درگیری بازجویی کرد.
این افراد ساعت ۲۱ جمعه شب در یک کافه در خیابان «فولدا» برلین با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردند و با بالا گرفتن بگو - مگو، از کافه بیرون آمده و در پیاده رو به کتک کاری پرداخته اند.
هر چند پلیس این دعوا را ختم شده اعلام کرد، اما حوالی ساعت ۲۳، طرفین بار دیگر در خیابان «کارل مارکس» در امتداد خیابان ‌فولدا به جان هم افتادند به طوری که پلیس ناچار شده مسیرهای منتهی به صحنه نزاع را مسدود کند و تماشاچیان را از خیابان براند.
این در حالی است که دعوا وکتک کاری جمعی در آلمان تازگی ندارد. خیابان‌های برخی محله‌های برلین میان باندهای گانگستری تقسیم شده است. ۱۲ تا ۲۰ طایفه بزرگ که بخشی از آنها تبهکارند، در برلین وجود دارند که بخشی از آنها در منطقه «نوی‌کلن» مستقرند.
دویچه وله افزود:این مسئله اما به برلین محدود نمی‌شود؛ در مناطق غربی آلمان، در ایالت نیدرزاکسن و برمن، شاخه‌های این طایفه‌ها فعال هستند.
بر اساس داده‌های پلیس برلین، در سال گذشته میلادی، ۱۴ مورد از ۶۸ مورد تحقیقات پلیسی در ارتباط با باندهای تبهکار سازمان‌یافته بزهکاری بوده است.
چند ماه قبل هم نزدیک ۲۰ نفر از این افراد در کلن با چماق و چاقو به جان هم افتادند. یک نفر در این میان از پای درآمد و پنج نفر به بیمارستان منتقل شدند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ دوشنبه 29 مهر 1398 - 22:19:33 از آدرس: