تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
دست‌کم ۲۳۰۰ تن تاکنون در کشمیر دستگیر شده‌اند
چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 12:12:58 |  حقوق بشر  > جهان

دست‌کم ۲۳۰۰ نفر که بیشتر آنان مردان جوان هستند، طی محدودیت‌های امنیتی اعمال شده در کشمیر دستگیر شده‌اند.
دست‌کم ۲۳۰۰ تن تاکنون در کشمیر دستگیر شده‌اند

به گزارش ایسنا، طبق گزارش پلیس کشمیر و آمارهای به دست آمده از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس، دست‌کم ۲۳۰۰ تن در کشمیر دستگیر شده‌اند که به گفته سه مقام پلیس، معترضان مخالف حاکمیت هند بر کشمیر و رهبران کشمیری حامی هند نیز از جمله آن‌ها هستند.

این سه مقام آگاه که نخواستند نامشان فاش شود، اظهار کردند، کشمیری‌ها از آغاز سرکوب امنیتی در این منطقه حدود ۳۰۰ تظاهرات علیه تدابیر سختگیرانه امنیتی و کنترل کشمیر از سوی هند برگزار کرده‌اند.

یکی از این مقامات اظهار کرد، بیشتر دستگیری‌ها در سرینگر، مرکز کشمیر صورت گرفته است.

سخنگوی رسمی جامو و کشمیر بارها از ارایه جزییات درباره این دستگیری‌ها سر باز زده و تنها گفته است، این دستگیری‌ها برای جلوگیری از اعتراضات ضد هند و بروز درگیری در این منطقه صورت گرفته‌اند.

آمار بازداشت شدگان نشان می‌دهد که حدود ۱۰۰ نفر تحت قانون امنیت اجتماعی دستگیر شده‌اند. این قانون اجازه می‌دهد که افراد تا دو سال بدون محاکمه در حبس باشند.

این سه مقام امنیتی اظهار کردند، دست‌کم ۷۰ شهروند و ۲۰ پلیس و سرباز به دلیل زخمی شدن در درگیری‌ها در سه بیمارستان در سرینگر معالجه شده‌اند.

خانواده‌های بازداشت شدگان در مقابل پاسگاه‌های پلیس تجمع کرده و خواستار آزادی پسران، همسران و خویشاوندان خود شدند.

دست‌کم ۳۰ زن، مزد و کودک در مقابل یک پسگاه پلیس در سرینگر تحصن کردند و خواستار شنیدن اطلاعات تازه ای از وضعیت ۲۲ مرد جوان و پسران نوجوانی شدند که در یورشی شبانه به یکی از محله‌های این شهر دستگیر شده‌اند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 18:12:28 از آدرس: