تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
افتتاح دومین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بافت
شنبه 2 شهریور 1398 - 13:55:47 |  قوه قضائیه

دومین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بافت با حضور رئیس دادگستری شهرستان بافت و مسئولین شهرستانی افتتاح گردید.

به گزارش میزان، دومین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بافت با حضور رئیس دادگستری شهرستان بافت و مسئولین شهرستانی افتتاح گردید.

رئیس دادگستری شهرستان بافت در آئین افتتاحیه دومین دفتر خدمات قضائی گفت: مهمترین هدف از اجرای طرح ایجاد خدمات الکترونیک قضائی سلامت سازی دستگاه قضائی است.

سجاد علیدادی سلیمانی افتتاح این دفتر خدمات الکترونیک قضائی را گام مناسبی در جهت افزایش و بهبود ارائه خدمات به شهروندان دانست.

این مقام قضائی اظهار داشت:با راه اندازی و انجام بخشی از خدمات قضائی با استفاده از فنآوری‌های روز و در محیطی مناسب و خارج از مجموعه دادگستری رضایت مردم را به همراه داشته باشد.

علیدادی سلیمانی اظهار داشت: کاهش مراجعه به دستگاه قضائی، تسریع در رسیدگی به پرونده و صرفه جویی در وقت و هزینه گروه‌های هدف، شفاف سازی فرایند‌های رسیدگی، افزایش کارآمدی نظام قضائی کشور با افزایش نسبی سرعت، دقت و کیفیت افزایش رضایتمندی مردم از دستگاه قضائی و استفاده شهروندان از فرصت‌های برابر با رفع موانع اداری از اهداف توسعه دفاتر خدمات الکترونیک قضائی می‌باشد.

وی افزود: این دفاتر آماده پذیرش طرح دعوی، تقدیم لایحه و پیگیری امور قضائی و پذیرش شکوائیه بدون رجوع به دادگاه‌ها می‌باشد و مهمترین هدف از اجرای طرح ایجاد خدمات الکترونیک قضائی سلامت سازی دستگاه قضائی است.

این مقام قضائی در پایان بیان کرد: اطلاع از آخرین وضعیتی پرونده‌ها یکی از علل اصلی تراکم و شلوغی محاکم است و در فضای شلوغ کاری ممکن است کارمندان دادگستری نتوانند به نحو احسن پاسخگوئی سوالات و نیاز‌های مردم باشند و استفاده بخش خصوصی در فرآیند دادرسی و رسیدگی‌ها سبب افزایش رضایت مندی مردم می‌شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1399 - 06:00:35 از آدرس: