تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
نماینده مسلمان کنگره آمریکا: حفظ حجابم نوعی مقاومت است
یکشنبه 3 شهریور 1398 - 07:32:23 |  حقوق بشر  > جهان

"ایلهان عمر" نماینده مسلمان کنگره آمریکا بامداد یکشنبه در توئیتی نوشت: حجابم را به عنوان نوعی مقاومت نگه داشتم؛ هرچند این امر همیشه آسان نیست.
نماینده مسلمان کنگره آمریکا: حفظ حجابم نوعی مقاومت است

به گزارش ایرنا، ایلهان عمر افزود: دلیل اینکه من به حجاب پایبند هستم تنها به خاطر الزامات دینی نیست، بلکه از این روش زندگی لذت می برم.

وی، نخستین عضو سومالیایی- آمریکایی مجلس نمایندگان کنگره و نماینده دموکرات ایالت مینه‌سوتاست که با راه‌یابی‌ به مجلس قانون‌گذاری آمریکا در اوایل سال جاری میلادی (۲۰۱۹) بسیار خبرساز شد.

او بیش از همه به خاطر داشتن حجاب در کنگره آمریکا و مواضعش علیه "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا، اسرائیل و تأکید بر قطع حمایت واشنگتن از سعودی شناخته می شود.

ایلهان عمر، مخالف سیاست‌های خارجی آمریکاست. وی، خواهان کاهش هزینه‌ها و بودجه «جنگ‌ها و تهاجمات نظامی» آمریکا از جمله دخالت این کشور در جنگ یمن است. او خواستار صرف این هزینه ها در بخش خدمات درمانی و آموزش عمومی است.

یکی از بارزترین منش سیاسی این نماینده کنگره آمریکا، مخالفت روابط آمریکا با عربستان است. وی بارها از نقض حقوق بشر در عربستان و جنگ ائتلاف عربی به سرکردگی ریاض در یمن انتقاد کرده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ جمعه 16 خرداد 1399 - 06:51:01 از آدرس: