تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
گروگانگیری در آرکانزاس؛ دو نفر کشته شدند
چهارشنبه 6 شهریور 1398 - 09:23:44 |  حقوق بشر  > جهان

یک عامل مسلح با مخفی شدن در خانه‌ای در ایالت «آرکانزاس»، در حالیکه یک نفر را گروگان گرفته ، به سمت نیروهای پلیس تیراندازی می‌کند و تاکنون دو نفر جان خود را از دست داده‌اند.
گروگانگیری در آرکانزاس؛ دو نفر کشته شدند

به گزارش فارس یک عامل مسلح با پناه گرفتن در خانه‌ای در «وست هلنا» ایالت «آرکانزاس» آمریکا به سمت مأموران پلیس تیراندازی می‌کند و تاکنون دو نفر جان خود را از دست داده‌اند.

شبکه روسی «راشاتودی» گزارش کرد، رئیس پلیس «هلنا-وست هلنا»، مرگ دو نفر در این حادثه را تأیید کرد و گفت که مظنون این حادثه از داخل پناهگاه خود به سمت نیروهای پلیس تیراندازی می‌کند و یک نفر را گروگان گرفته است.

پلیس محلی به همراه تیم «سوات» (سلاح‌ها و تاکتیک‌های ویژه)، غروب روز گذشته (سه‌شنبه) به وقت محلی در محل حادثه حضور پیدا کردند تا به این حادثه رسیدگی کنند.

مقامات پلیس به ساکنان محل حادثه هشدار داده است که در خانه‌های خود بمانند تا نیروهای پلیس بتوانند عامل مسلح این حادثه را بازداشت کنند.

طبق این گزارش، تیراندازی آرکانزاس، درست دو هفته بعد از آن رخ داده است که مردی در شمال «فیلادلفیا»، پنسیلوانیا، به سمت 6 نیروی پلیس تیراندازی و آنها را زخمی کرد.

با وجود مرگ سالانه بین ۳۰ تا ۴۰ هزار آمریکایی در حوادث مرتبط با اسلحه، سیاستمداران آمریکایی تاکنون از اصلاح قوانین سهل‌گیرانه حمل سلاح در این کشور خودداری کرده‌اند. منتقدان می‌گویند لابی‌های تسلیحاتی که به نامزدهای سمت‌های سیاسی کمک‌های کلانی می‌کنند، مانع اصلی در مسیر اصلاح قوانین حمل اسلحه هستند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ جمعه 22 آذر 1398 - 19:10:14 از آدرس: