تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
جانسون متهم است
شنبه 9 شهریور 1398 - 13:26:37 |  حقوق بشر  > جهان

افزایش جرم و جنایت و درگیری‎های خیابانی در انگلیس و شمار کم نیروهای امنیتی در اینکشور به موضوع کشمکش میان جناح‎های سیاسی تبدیل شده است.
جانسون متهم است

به گزارش میزان،  حزب کارگر انگلیس، بوریس جانسون نخست وزیر این کشور را متهم به فریب دادن افکار عمومی کرد.

 به دنبال بحران خشونت‌های خیابانی و افزایش چاقوکشی در انگلیس، بوریس جانسون متعهد شد برای رفع این معضل ۲۰ هزار نیروی جدید پلیس برای بالابردن امنیت خیابان‌های این کشور استخدام  کند.

اخیرا حزب کارگر نامه‌ای را که وزیر کشور به صادق خان، شهردار لندن نوشت دریافت کرد که بر اساس این نامه نیرو‌های جدید بین نیروی پلیس ارضی، منطقه‌ای و ملی قرار خواهند گرفت.
 
 
به گزارش گاردین، منابع آگاه می‌گویند که این نامه به معنای آن است که ۷ هزار نیرو از ۲۰ هزار افسر پلیس که بوریس جانسون متعهد به استخدام آن‌ها شده بود در نهاد‌هایی همانند سازمان ملی جرم و جنایت مشغول به فعالیت می‌شوند و همین امر باعث می‌شود تا نیرو‌های مرزی در انگلیس و ولز با نیرو‌های کمتری از آنچه انتظار می‎رفته رو به رو شود.

پلیس انگلیس امید داشت که پس از اولین تعهد بوریس جانسون ۵ هزار نیرو استخدام شوند، اما این نگرانی وجود دارد که این تعداد کمتر از ۲ هزار افسر باشد.

به گفته یکی از مقام‎های پلیس انگلیس، بخش زیادی از نیروی‌های استخدامی جدید در مرز نخواهند بودند و بر خلاف وعده بوریس جانسون شهروندان به سادگی پلیس بیشتری را در خیابان‌ها مشاهده نخواهند کرد.
 
 
بوریس جانسون متهم به فریب دادن افکار عمومی شد
 
به گفته منابع آگاه، پلیس انگلیس از دفتر وزارت کشور درخواست کرده تا در مجموع ۶ تا ۷ هزار نیروی بیشتر به سازمان جرم و جنایت ملی اضافه شود. این درخواست بدان معناست که نیرو‌هایی که هم اکنون در اداره پلیس و مرزی در حال فعالیت هستند در حدود ۱۳ هزار کاهش می‌یابد.

علت تعهد بوریس جانسون انتقاد از سوی حزب کارگر به دلیل کاهش تعداد پلیس در سطح شهرهای این کشور بود.

 
بوریس جانسون متهم به فریب دادن افکار عمومی شد
 
جانسون گفته بود، " مردم خواهان آن هستند که پلیس بیشتری را در محلات خود مشاهده کنند و پلیس از جان آنان محافظت کرده و جرایم کاهش پیدا کند. متعهد می‌شوم تا ۲۰ هزار نیروی پلیس استخدام شوند و این تعهد به زودی اجرا می‌شود."

شمار افسران پلیس انگلیس از سال ۲۰۱۰ روند نزولی داشته است. در مجموع از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹، ۲۰۵۶۴ افسر پلیس در انگلیس کاهش یافته است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ دوشنبه 22 مهر 1398 - 19:22:22 از آدرس: