تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رئیس دادگستری مازندران خواستار تشکیل کمیته کاهش اطاله دادرسی درحوزه‌های قضایی شد
یکشنبه 17 شهریور 1398 - 14:18:02 |  قوه قضائیه

حجت الاسلام و المسلمین اکبری با بیان اینکه در استان مازندران با معضل اطاله دادرسی روبه رو هستیم خواستار تشکیل کمیته کاهش اطاله دادرسی و نظارت دقیق بر پرونده‌های مهم در حوزه‌های قضایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت الاسلام و المسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران خواستار تشکیل کمیته کاهش اطاله دادرسی و نظارت دقیق بر پرونده‌های مهم درحوزه‌های قضائی شد و خاطرنشان کرد: در این استان با معضل اطاله دادرسی روبه روهستیم، اما کاهش اطاله دادرسی مساله لاینحلی نیست و با عزم راسخ همکاران قضایی و اداری، با برنامه ریزی واستفاده بهینه از زمان ومدیریت درست حل خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران تصریح کرد: انشالله با تشکیل کمیته کاهش اطاله دادرسی و شناخت علل اطاله دادرسی درسطوح مختلف کار، شاهد افزایش پرونده‌های مختومه و کاهش موجودی خواهیم بود.

وی با تاکید بر نقش اجرای احکام در تکمیل فرایند اجرای عدالت افزود: نتیجه تمام زحمات ضابطان وهمکاران اداری و قضایی این است که حکم، عادلانه صادر و اجراشود و اگر در اجرای احکام اطاله صورت گیرد مسیر اجرای عدالت کامل نخواهدشد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری دربخش دیگری از سخنان خود نظارت کارامد را از وظایف مدیران درسطوح مختلف برشمرد و تاکید کرد: نظارت روسا و دادستان‌ها نقش بسیار مهمی در اصلاح امور و کاهش آسیب‌های سازمانی دارد و نظارت مستمر برمجموعه‌ها همواره باید مورد توجه مدیران باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: نظارت به اشکال مختلف از جمله نظارت سیستمی و الکترونیکی و بازرسی حضوری، با اطلاع قبلی و یا سرزده می‌توانند برعملکرد شعب ومجموعه کمک شایانی کند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران همچنین در پایان سخنان خود بر نظارت و مدیریت برعملکرد کارشناسان و نحوه ارجاع پرونده به کارشناسان تاکید کرد.

منبع: میزان


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 13:35:11 از آدرس: