تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
دهشیری: تأسی به امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورایی، راه تقرب و رسیدن به رستگاری است
دوشنبه 25 شهریور 1398 - 09:03:29 |  قوه قضائیه

رئیس کل دادگستری کل استان یزد گفت: عشق به حسین(ع)، عشق به یک مکتب و فرهنگی است که درس اول آن، مبارزه با بی‌عدالتی و قیام علیه ظلم و جور تا تحقق و اجرای احکام اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، غلامعلی دهشیری در حاشیه بازدید از هیئت های مذهبی یزد بیان داشت: مهم ترین درس مکتب عاشورا ایستادن در مقابل ظلم است؛ ما باید از این حماسه درس ایستادگی بگیریم و بدانیم برگزاری و شرکت در مراسم عزای سرور و سالار شهیدان بدون حرکت در مسیر آن حضرت ثمر بخش نیست.

وی در خصوص برپایی مراسم حسینی در مساجد، تکایا و حسینیه ها اظهار داشت: برگزاری مراسم ایام محرم و صفر باید با شکوه و عزت همراه باشد و تلاش شود در کنار شور حسینی، شعور حسینی و حرکت در مسیر ارزش ها و اعتقادات دینی و اسلامی رونق گیرد.

این مقام مسئول رمز پیروزی انقلاب اسلامی را تأسی به فرهنگ عاشورایی دانست و ابراز داشت: در جای جای دنیا پیروان امام حسین(ع) عضو جبهه مقاومت هستند و این کربلا و عاشوراست که راه پیروزی و مقاومت را هموار می سازد.

شایان ذکر است آیین‌های سنتی عزاداری محرم یزد که مهمترین آنها روضه خوانی، تعزیه خوانی، نخل برداری، برپایی هیات های عزاداری و دادن نذورات است همه ساله به صورت باشکوه در استان برگزار می گردد که از این رو یزد به حسینیه ایران ملقب و مفتخر شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ جمعه 22 آذر 1398 - 19:19:16 از آدرس: