تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
حکیم زاده: ۱ میلیون و۴۴۰ هزار نفر در پایه اول ابتدایی ثبت نام کردند
دوشنبه 25 شهریور 1398 - 14:51:16 |  کودکان

رضوان حکیم زاده گفت:تعداد دانش آموزان پایه اول ابتدایی در سال گذشته ۱ میلیون و ۴۷۶ هزار ۲۶۲ نفر بوده است و پیش بینی می‌شود این تعداد امسال به ۱ میلیون ۵۰۱ هزار و ۶۴ نفر برسد یعنی رشد ۱.۷ دهم درصدی را شاهد خواهیم بود.
حکیم زاده: ۱ میلیون و۴۴۰ هزار نفر در پایه اول ابتدایی ثبت نام کردند

 به گزارش میزان، رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ گفت: تعداد دانش آموزان پایه اول ابتدایی در سال گذشته ۱ میلیون و ۴۷۶ هزار ۲۶۲ نفر بوده است و پیش بینی می‌شود این تعداد به ۱ میلیون ۵۰۱ هزار و ۶۴ نفر برسد یعنی رشد ۱.۷ دهم درصدی را شاهد خواهیم بود.

آخرین آمار از ثبت نامی‌های دوره ابتدایی

وی در ادامه درباره آخرین آمار از ثبت نامی‌های دوره ابتدایی گفت: بر اساس آخرین آمار تاکنون ۱ میلیون و۴۴۰ هزار و ۹۲ نفر هستند که پیش بینی می‌شود ۶۰ هزار و ۹۷۲ نفر دیگر ثبت نام کنند.

تعداد کل دانش آموزان دوره ابتدایی چقدر است؟

حکیم زاده در ادامه در پاسخ به این سوال که تعداد کل دانش آموزان دوره ابتدایی چقدر است؟ بیان کرد: تعداد کل دانش آموزان دوره ابتدایی در سال گذشته ۸ میلیون و ۷۰ هزار و ۳۹۴ نفر بودند که پیش بینی می‌شود امسال به ۸ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۶۰۳ نفر برسد و پیش بینی می‌کنیم که با رشد ۲ درصدی در تعداد این دانش آموزان رو به رو شویم.

تعداد ثبت نام کنندگان در دوره ابتدایی تاکنون چه میزان است؟

معاون آموزش ابتدایی در ادامه در پاسخ به این سوال که تعداد ثبت نام کنندگان در دوره ابتدایی تاکنون چه میزان است؟ بیان کرد: بر اساس آخرین آمار ۸ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۳۹ نفر در دوره ابتدایی ثبت نام کرده اند و پیش بینی می‌شود تعداد ۷۸ هزار و ۵۶۴ نفر در این دوره‌ها ثبت نام کنند.

میزان نو آموزان پایه اول ابتدایی (۶ ساله) امسال چقدر خواهد بود؟

حکیم زاده در ادامه در پاسخ به این سوال که میزان نو آموزان پایه اول ابتدایی (۶ ساله) امسال چقدر خواهد بود؟ بیان کرد: تعداد این دانش آموزان در این مقطع در سال تحصیلی گذشته ۱ میلیون ۳۷۵ هزار ۹۶۵ نفر بوده است و پیش بینی می‌شود این تعداد به ۱ میلیون و ۴۰۶ هزار و ۲۹۳ نفر برسد و مجموعا ۲.۲ دهم درصد با رشد مواجه خواهیم شد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 09:07:55 از آدرس: