تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
شهریاری: کسب رضایتمندی ارباب رجوع باید سرلوحه فعالیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی باشد
دوشنبه 25 شهریور 1398 - 16:04:54 |  قوه قضائیه

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: هدف از تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انجام خدمت‌رسانی شایسته به مردم استرئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: هدف از تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انجام خدمت‌رسانی شایسته به مردم است
شهریاری: کسب رضایتمندی ارباب رجوع باید سرلوحه فعالیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از واحد خبر مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، دکتر شهریاری معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات بعدازظهر یکشنبه بیست و چهارم شهریور در دیدار با مدیران دفاتر جدیدالتاسیس پایتخت مفهوم سه‌جانبه‌ گرایی در ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را منتفع گردیدن مردم، بخش خصوصی و حاکمیت دانست و گفت: معتقدیم حاکمیت باید نقش نظارتی داشته باشد و عاملیت انجام امور را بخش خصوصی عهده‌دار گردد تا مردم از بالاترین سطح کیفی خدمت بهره‌مند شوند.

معاون قوه قضائیه تصریح کرد: تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مشکلات حاکمیت در خصوص کمبود فضای اداری، منابع انسانی و... را بر طرف کرده است لذا باید خدمت مداری در مقام عمل جایگزین حاکمیت مداری شود.

شهریاری با اشاره به الزامات آئین‌نامه‌ای دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به بیان نکاتی در خصوص شیوه خدمت‌رسانی شایسته به مردم در دفتر خدمات الکترونیک قضایی پرداخت و گفت: نوع رفتار با شهروندی که شاید به دلیل برخی مشکلات عصبانی است باید هوشمندانه و در جهت رفع دغدغه‌های وی باشد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با توصیه موکد به استفاده از جوانان شایسته در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی خطاب به مدیران دفاتر تازه تاسیس تهران بزرگ افزود: بهره‌گیری از نیروی جوانان توانمند، تحصیلکرده و مومن در کنار آموزش شیوه صحیح رفتار با مردم و کسب رضایتمندی ارباب رجوع باید سرلوحه فعالیت‌ها در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی باشد.

 شهریاری در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر حضور تمام وقت مدیران در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: در بازرسی از دفاتر که امسال بصورت ویژه صورت می‌گیرد بر این مهم نظارت دقیقی به عمل خواهد آمد.

در این دیدار که با حضور اعضای شورای معاونین مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، دکتر شجاعی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران و دشتی اردکانی رئیس هیئت مدیره کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برگزار گردید، پیش از سخنان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، سیدحمید نجم آبادی سرپرست اداره کل خدمات الکترونیک قضایی و معاون امور عمومی و پشتیبانی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به نقش کلیدی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در ارائه باکیفیت خدمات مردم محور دستگاه قضایی بر ضرورت حضور جدی مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در دوره های آموزشی که از سوی اداره کل خدمات الکترونیک قضایی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه برگزار می گردد، تاکید کرد.

در پایان تعدادی از مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تازه تاسیس تهران بزرگ نظرات و دغدغه‌های خود را با مدیران ارشد مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه مطرح کردند


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ جمعه 15 آذر 1398 - 03:45:20 از آدرس: