تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
آمادگی کامل پلیس برای تأمین امنیت بازگشایی مدارس و دانش آموزان
شنبه 30 شهریور 1398 - 11:05:06 |  کودکان

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از آمادگی کامل نیروهای این پلیس برای تأمین امنیت بازگشایی مدارس و دانش آموزان خبر داد و گفت: رضایت شهروندان بزرگترین پشتوانه پلیس در اجرای مأموریت های محوله است .
آمادگی کامل پلیس برای تأمین امنیت بازگشایی مدارس و دانش آموزان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار "محمد شرفی" اظهار داشت: پلیس پیشگیری با بهره گیری از ظرفیت های موجود و برقراری تعامل با سایر سازمان ها، در راستای انجام وظایف ذاتی و تدابیر ابلاغی، با ایجاد بستر مناسب امنیتی،انتظامی با هدف تأمین نظم و امنیت بازگشایی مدارس و ایجاد محیط ایمن برای دانش آموزان به استقبال از ماه مهر خواهد رفت.

وی یکی از تدابیر کلی پلیس پیشگیری برای ماه مهر و بازگشایی مدارس را افزایش توان عملیاتی عنوان داشت و تصریح کرد : گشت های موتوری و خودرویی کلانتری ها در محیط های پیرامونی مدارس و مسیرهای تردد دانش آموزان، فعال و  به منظور جلوگیری از هرگونه ترافیک و تسهیل در عبور و مرور طرح ویژه شدآمدی اجرا خواهد شد .

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به استفاده پلیس از ظرفیت های محلی مانند پلیس افتخاری و نگهبان محله برای پیشگیری از وقوع جرایم و برقراری امنیت اجتماعی در بین شهروندان،بیان کرد:رعایت قوانین و مقررات و توجه به توصیه و نکات پیشگیرانه و همکاری والدین و دانش آموزان با پلیس می تواند در جلوگیری از بسیاری جرایم تاثیرگذار بوده و امنیت اجتماعی پایدار را به دنبال خواهد داشت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه یکی از برنامه های پلیس پیشگیری در ماه مهر، اقدامات ویژه و مخصوص برای بازگشایی مدارس است، ادامه داد: برنامه ریزی های لازم برای اول مهر با هدف ارتقاء آرامش و امنیت، برای به دست آوردن محیطی امن و سالم و به دور از نگرانی برای دانش آموزان و خانواده آنها ترتیب داده شده است.

وی مطرح کرد: یکی از راه های استمرار نظم و امنیت مدارس، ارتباط فراگیر واحدهای انتظامی با انجمن اولیاء و مربیان و واپایش محیط پیرامونی مدارس به ویژه دبیرستان ها است.

سردار شرفی با اشاره به خدمت رسانی پلیس، بر سرعت و کیفیت در رسیدگی به مشکلات مردم و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و گفت: ارتقاء آمادگی نیروها، کاهش آسیب ها و پایش مداوم اقدامات کارکنان، سه راهبرد اساسی ناجا است.

طبق گزارش پایگاه خبری پلیس، وی با اشاره به اینکه ناجا به دنبال مردمی کردن امنیت است، افزود: ارتقاء احساس امنیت در جامعه بسیار مهم تر از وجود امنیت است که ثمره آن اعتماد مردم به پلیس شده و پلیس راحت تر می تواند به وظایف خود عمل کرده تا منعکس‌کننده توانمندی‌ها، اقتدار و نیز جایگاه اجتماعی پلیس باشد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 09:38:23 از آدرس: