تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
صد هزار دانش آموز انگلیسی ترک تحصیل کردند
شنبه 30 شهریور 1398 - 11:07:32 |  حقوق بشر  > جهان

در انگلیس دانش آموزانی که بدون گواهینامه تحصیلی ، مدارس این کشور را ترک می کنند، به یکصد هزار نفر رسیده است .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از لندن شمار دانش آموزانی که ترک تحصیل و بدون گواهینامه تحصیلی ، مدارس این کشور را ترک می کنند، به یکصد هزار نفر رسیده است .

آن لانگفیلد (Anne Longfield)، کمیسیونر کودکان در انگلیس، با اعلام این آمار ان را شرم آور خواند .
وی افزود: این که فقیرترین نوجوانان انگلیس بیش از دیگر دانش آموزان، ترک تحصیل می کنند، غیر قابل پذیرش است. خانم لانگفیلد تاکید کرد کاهش بودجه آموزش و پرورش، بر آموزش دانش آموزان اثر سوء گذارده است.
کمیسیونر کودکان در انگلیس در گزارشی نوشت به علت ترک تحصیل ، این شمار از دانش آموزان بدون داشتن گواهی نامه تحصیلی ، قادر نیستند به شغل مناسب دست یابند یا در هنرستان ها و مراکز خصوصی، حرفه بیاموزند و این مشکل در میان خانوارهای فقیر، بیش تر است.
براساس گزارش کمیسیونر کودکان در انگلیس، پارسال حدود یک پنجم (18 درصد) از نوجوانان انگلیسی (برابر با 98 هزار و 799 دانش آموز)، بدون کسب پنج نمره ای با ستاره تا سی (A*-C GCSEs) یا معادل آن ها، ترک تحصیل کردند که در مقایسه با سال 2015 میلادی، 24 درصد افزایش نشان می دهد. شمار دانش آموزانی که به علت فقر، غذای رایگان در مدارس دریافت می کنند و بدون دریافت گواهی نامه، ترک تحصیل می کنند در مقایسه با سه سال پیش، از 28 درصد پارسال به 35 درصد از مجموع دانش آموزان افزایش یافته است .


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ جمعه 22 فروردین 1399 - 09:01:29 از آدرس: