تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
سرپرست دادسرای جنایی دو ایراد دیوان عالی کشور از پرونده قتل میترا استاد را تشریح کرد
یکشنبه 31 شهریور 1398 - 11:07:42 |  قوه قضائیه

سرپرست دادسرای جنایی با تشریح دو ایراد دیوان عالی کشور از پرونده قتل میترا استاد، گفت: این پرونده به شعبه نهم کیفری یک اعاده می‌شود تا نسبت به رفع ایرادات و نقایص اقدام گردد.
سرپرست دادسرای جنایی دو ایراد دیوان عالی کشور از پرونده قتل میترا استاد را تشریح کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، رای دیوان عالی کشور در دو قسمت دادنامه شعبه نهم کیفری یک را در رابطه با پرونده قتل میترا استاد نقض کرد.

قاضی شهریاری سرپرست دادسرای جنایی در این رابطه اظهار کرد: اعتراض نماینده دادستان در خصوص دو جنایت بودن جراحات کف دست و تنه (جنایت عمدی غیر منتهی به فوت) که در اثر شلیک ایجاد شده است و دادگاه آن را یک جنایت تلقی کرده بود، وارد دانسته شد.

وی افزود: بر اساس ایراد دیوان عالی کشور رای برائت دادگاه شعبه نهم کیفری یک در این خصوص نقض شد و گرچه اولیادم رضایت داده‌اند؛ اما از جهت جنبه عمومی مستند به ماده ٦١٤ قانون مجازات اسلامی قسمت تعزیرات مصوب ١٣٧٥ دارای حبس تا ٥ سال می‌باشد.

سرپرست دادسرای جنایی خاطرنشان کرد: همچنین اعتراض وکیل متهم در خصوص نحوه شلیک‌ها و تقاضای ارجاع به کارشناس سلاح از جمله مواردی است که در رای دیوان عالی کشور وارد دانسته شده است.

طبق گزارش میزان، قاضی شهریاری تاکید کرد: این پرونده به شعبه نهم کیفری یک اعاده می‌شود تا نسبت به رفع ایرادات و نقایص اقدام گردد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 10 خرداد 1399 - 22:45:38 از آدرس: