تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
حاجی میرزایی: اهمیت بیشتر آموزش ابتدایی از آموزش عالی/ فضای مدرسه باید سرشار از ذوق باشد
یکشنبه 31 شهریور 1398 - 11:31:49 |  کودکان

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر به جای توسعه آموزش عالی آموزش ابتدایی را توسعه دهند برای پیشرفت کشور موثر‌تر است و سرمایه گذاری روی این مقطع کارسازتر و تعیین کننده‌تر است.
حاجی میرزایی: اهمیت بیشتر آموزش ابتدایی از آموزش عالی/ فضای مدرسه باید سرشار از ذوق باشد

به گزارش میزان، مراسم آغاز سال تحصیلی غنچه‌ها و شکوفه‌ها با شعار دبستان‌های با کیفیت و شاداب برای همه کودکان با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، عبدالرضا فولادوند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

حاجی میرزایی افزود: امروز یکی از مهمترین روز‌های زندگی والدین دانش آموزان است. آینده این کشور به دست این دانش آموزان رقم می‌خورد آموزش ابتدایی اصلی‌ترین دوره آموزشی است.

وی افزود: اگر به جای توسعه آموزش عالی آموزش ابتدایی را توسعه دهند برای پیشرفت کشور موثر‌تر است و سرمایه گذاری روی این مقطع کارسازتر و تعیین کننده‌تر است. این دوره دوره شکل گیری شخصیت دانش آموز است.

وی در ادامه بیان کرد: تاثیر تربیت در دوره ابتدایی بسیار مورد تاکید است و دانش آموزان در این روز‌ها از انگیزه و توان بالایی برای آموختن برخوردار هستند.

وی در ادامه افزود: مدرسه باید مجال پرسشگری و رشد و تربیت را به دانش آموزان بدهد و فضای مدرسه بیشترین مشابهت را با فضای خانواده داشته باشد. هر چه قدر برای تربیت این نسل توجه شود سرمایه گذاری موثری تری است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: معلمین ابتدایی و پیش دبستانی کسانی هستند که باید با رفتار خود به دانش آموزان بیاموزند. باید روی شاد بودن فضای مدرسه تاکید کرد و این فضا باید سرشار از ذوق باشد.

وی  بیان کرد: با تلاش و کوشش همکاران فرهنگی هیچ فردی در ایران نباشد که در سن تحصیل باشد و امکان آموزش نداشته باشد. هر چه قدر ارتباط والدین و معلمین با هم بیشتر باشد زمینه‌های رشد آن‌ها بیشتر فراهم می‌شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 18 مرداد 1399 - 15:06:53 از آدرس: