تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
فرمانده مرزبانی ناجا: بیش از ۲ تن انواع مواد مخدر در مرز‌های سیستان و بلوچستان کشف شد
یکشنبه 31 شهریور 1398 - 12:17:12 |  حقوق بشر  > ایران

فرمانده مرزبانی ناجا از ناکامی باند‌های قاچاق مواد مخدر و کشف ۲ تن و ۲۱۰ کیلو و ۳۰۰ گرم انواع مواد طی ۳ عملیات مختلف در چند روز گذشته در مرز‌های منطقه سیستان و بلوچستان خبر داد.
فرمانده مرزبانی ناجا: بیش از ۲ تن انواع مواد مخدر در مرز‌های سیستان و بلوچستان کشف شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار "قاسم رضایی" از ناکامی باند‌های قاچاق مواد مخدر و کشف ۲ تن و ۲۱۰ کیلو و ۳۰۰ گرم انواع مواد طی ۳ عملیات مختلف در چند روز گذشته در مرز‌های منطقه سیستان و بلوچستان خبر داد و در تشریح رشادت‌های مرزبانان استان سیستان و بلوچستان، گفت: مرزبانان هنگ‌های مرزی میرجاوه و زابل طی چند روز گذشته با اشراف گسترده اطلاعاتی از مرز‌های منطقه، از ورود باند‌های کلان قاچاق مواد مخدر به صورت همزمان مطلع شدند و با آمادگی عملیاتی، به پوشش مناطق آلوده پرداختند.

وی افزود: مرزبانان با تاکتیک‌های عملیاتی و آمادگی رزمی در نقطه صفر مرزی شهرستان‌های میرجاوه و زابل و نیز با اجرای گشت و کمین‌های هدفمند، موفق شدند طی ۳ عملیات جداگانه از ورود باند‌های کلان قاچاق مواد مخدر به مرز‌های کشور ممانعت کنند.

این مقام ارشد مرزبانی ناجا با اشاره به ناکامی قاچاقچیان در رسیدن به اهداف شوم‌شان، تصریح کرد: مرزبانان در این عملیات بیش از ۲ تن و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر شامل یک تن و ۲۱۳ کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک، ۳۰۵ کیلوگرم شیشه، ۶۴۳ کیلوگرم مرفین و ۳۵ کیلو و ۷۰۰ گرم هروئین و ... را کشف کنند.

وی به کشف مقادیر قابل توجهی سلاح، مهمات و تجهیزات ارتباطی اشاره و بیان کرد: مرزبانان در این عملیات‌ها، ۲ دستگاه خودرو را توقیف و ۶ قاچاقچی را دستگیر کردند که یکی از قاچاقچیان در درگیری با مرزبانان مجروح شد.

سردار رضایی، مرز‌های کشور را برای قاچاقچیان و سودجویان ناامن دانست و خاطرنشان کرد: مرزبانان با حضور شبانه روزی در مرزها، با هرگونه پدیده قاچاق برخورد خواهند کرد و قاچاقچیان بدانند که سدی محکم به نام مرزبانان در مقابل آن‌ها ایستادگی خواهند کرد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1399 - 02:06:38 از آدرس: