تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
پلیس نیجریه 500 کودک را از یک شکنجه گاه آزاد کرد
شنبه 6 مهر 1398 - 13:56:41 |  حقوق بشر  > جهان

خبرگزاری رویترز روز شنبه از ابوجا گزارش داد که پلیس نیجریه موفق شد 500 کودک و نوجوان این کشور را که در یک مخفیگاه شکنجه شده بودند، آزاد کند.

علی جانگا رئیس پلیس کادونا در شمال نیجریه به این خبرگزاری گفت که نیروهای تحت امر او دیروز جمعه موفق شدند مخفی گاهی را در یک مدرسه  در این شهر شناسایی کنند که بیش از 500 کودک و نوجوان با اهداف خاص در آنها شکنجه می شدند.

وی بدون اشاره به هویت صاحبان این شکنجه گاه، قربانیان را کودکان و نوجوانان پسری توصیف کرد که برای بهره برداری اقتصادی بیشتر تحت شکنجه های جسمی، جنسی و روحی شدید قرار داشتند.

جانگا تصریح کرد که این دسته از قربانیان همگی نیجریه ای نبوده و بعضا از کشورهای همسایه بورکینافاسو، مالی و غنا بودند که توسط افرادی نامعلوم و بعضا توسط والدین به بهانه تحصیل علوم دینی به این مدرسه انتقال یافته و مورد سوء استفاده های مختلف قرار می گرفتند.

وی در این خصوص اظهار داشت: شکنجه گران بر پاهای قربانیان خود غل و زنجیر بسته و رینگ فلزی چرخ خودرو می بستند تا نتوانند از این مرکز فرار کنند.

یعقوب سبو، سخنگوی پلیس این شهر نیز گفت که قربانیان بلافاصله بعد از کشف به یک استادیوم ورزشی منتقل شده تا بعد از شناسایی هویت اصلی آنها به خانواده هایشان و یا پرورشگاه ها تحویل شوند.

وی از دستگیری  8 تن در این مرکز به اتهام شکنجه خبر داد و گفت که حتی افرادی که به عنوان معلم این کودکان و نوجوانان بودند نیز شکنجه گر آنها محسوب شده و لذا همگی دستگیر شدند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 05:01:23 از آدرس: