تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
حضور کودکان در میان اسرای عملیات نصر من الله
دوشنبه 8 مهر 1398 - 13:02:29 |  حقوق بشر  > جهان

رئیس کمیته اسرای یمن طی یک نشست خبری توصیحاتی را درباره عناصر مزدور سعودی که در جریان عملیات نصر من الله به اسارت در آمده‌اند ارائه کرد.
حضور کودکان در میان اسرای عملیات نصر من الله

به گزارش میزان، «عبدالقادر المرتضی» در نشستی مطبوعاتی توضیحاتی را درباره عناصر مزدور سعودی که در جریان عملیات "نصر من الله" به اسارت در آمده‌اند ارائه داد.

وی با اشاره به اینکه نیروهای یمنی محل نگهداری اسرا را به اطلاع صلیب سرخ جهانی رسانده‎اند گفت که در بین اسرای عملیات "نصر من الله" ده‌ها کودک که سن آن‌ها بین ۱۵ تا ۱۶ سال است، دیده می‌شود.

این مقام یمنی با اشاره به اینکه "ما تحت نظارت سازمان ملل طرح مبادله اسرا را اجرایی می‌کنیم" ادمه داد که "این طرح صداقت ما در اجرای توافقنامه استکهلم را نشان می‌دهد و از طرف مقابل نیز می‌خواهیم که اقدام مشابه را انجام هد."

رئیس کمیته اسرای یمن در ادامه گفت: گروهی که امروز برای تبادل اسرا در نظر گرفته شده ۳۵۰ اسیر هستند که در میان آن‌ها ۳ تبعه عربستان حضور دارد.

این مقام یمنی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: افرادی که از حمله به زندان استان ذمار جان سالم به در برده‌اند مشمول این طرح تبادل خواهند شد.

روز یکشنبه سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن طی یک نشست خبری، جزئیات جدیدی را درباره عملیات بزرگ "نصر من الله" در خاک عربستان ارائه داد که بر اساس آن صدها تن از نیروهای سعودی کشته و یا زخمی شدند. 

«یحیی سریع» گزارش داد که عملیات "نصر من الله" از ۲۵ آگوست (۶ شهریور) در چند محور نجران آغاز شد.

این مقام نظامی ارتش یمن گفت: گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که در این عملیات بیش از ۵۰۰ نفر از نیرو‌های سعودی کشته و یا مجروح شدند.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن ضمن اشاره به این مطلب که بیش از ۲۰۰ نفر از نیرو‌های دشمن در جریان فرار یا تسلیم با حمله هواپیما‌های سعودی کشته شدند، گفت: این عملیات به اسارت بیش از ۲ هزار نیروی دشمن منتهی شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ شنبه 10 خرداد 1399 - 11:18:52 از آدرس: