تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
موسوی: جزییات طرح پویش صلح هرمز به زودی در اختیار کشورهای ذی‌نفع قرار می‌گیرد
سه شنبه 16 مهر 1398 - 15:08:25 |  حقوق بشر  > ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه از رونمایی «طرح پویش صلح هرمز» در آینده نزدیک خبر داد و گفت: جزییات این طرح به شکل مکتوب به زودی در اختیار کشورهای ذی نفع منطقه قرار خواهد گرفت.
موسوی: جزییات طرح پویش صلح هرمز به زودی در اختیار کشورهای ذی‌نفع قرار می‌گیرد

به گزارش صدا و سیما ، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه از رونمایی «طرح پویش صلح هرمز» در آینده نزدیک خبر داد.

موسوی تصریح کرد: جزییات این طرح به شکل مکتوب به زودی در اختیار کشورهای ذی نفع منطقه قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در سفر امسال خود به مقر سازمان ملل، حامل طرحی ویژه بود؛ طرحی برای رفع تنش‌های فزاینده منطقه غرب آسیا که ناشی از حضور نظامیان آمریکایی و سیل تسلیحات این کشور به منطقه ماست. طرحی به نام «ابتکار صلح هرمز» که با استخراج حرف اول کلمات تشکیل دهنده عنوان این طرح به انگلیسی، واژه HOPE به معنای «امید» به دست می‌آید؛ لذا عنوان دیگر این طرح، «ائتلاف امید» گذاشته شده است.

رئیس‌جمهور کشورمان روز دوشنبه اول مهر پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در فرودگاه مهرآباد و در جمع خبرنگاران به تشریح بیشتر «ابتکار صلح هرمز» پرداخت و گفت: در این طرح که اسم آن «ابتکار صلح هرمز» است به دنبال همکاری دسته‌جمعی درون منطقه خلیج فارس برای امنیت منطقه هستیم و می‌خواهیم همه کشور‌های منطقه در این مسیر مشارکت و همکاری داشته باشند و ابعاد مختلف آن را در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح خواهیم کرد. این طرح تنها جنبه امنیتی ندارد و مسایل دیگری را هم در بر می‌گیرد همه کشور‌های ساحلی خلیج فارس و منطقه هرمز در آن دعوت می‌شوند و سازمان ملل نیز برای حضور در این طرح دعوت شده و برای تأمین و تضمین امنیت منطقه فعال خواهد شد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 19 مرداد 1399 - 14:35:00 از آدرس: