تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
حجت الاسلام اکبری: تعامل همه دستگاه‌ها زمینه ساز برگزاری انتخاباتی قانونمند و پرشور خواهد بود
یکشنبه 21 مهر 1398 - 15:25:42 |  قوه قضائیه

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه باید از آرای مردم صیانت شود، افزود: حضور حداکثری مردم در انتخابات، تیری بر قلب دشمنان نظام خواهد بود.
حجت الاسلام اکبری: تعامل همه دستگاه‌ها زمینه ساز برگزاری انتخاباتی قانونمند و پرشور خواهد بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین اکبری اولین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم  انتخاباتی استان مازندران، اظهار کرد: انتخابات برگ برنده جمهوری اسلامی ایران است؛ زیرا بیشترین انتخابات در جمهوری اسلامی ایران و مبتنی بر اصول دینی و اسلامی برگزار می شودکه آن را متمایز با سایر نظام‌های دنیا ساخته است.

این مقام عالی قضایی استان در ادامه اظهار داشت: در انتخابات اسلامی و دینی ما، منتخبین از بین مردم معرفی می‌شوند و همین اساس در کشور ما نمایندگان منتخب توده مردم و تأمین کننده حقوق ایشان و نه قشر خاصی از جامعه هستند.

رییس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان مازندران با اشاره به تقدم امر پیشگیری از وقوع جرم در همه زمینه‌ها یادآور شد: با توجه به انتخابات گذشته و بعضی از موضوعات مختلف در این خصوص، توجه به امر پیشگیری از وقوع جرائم در تمامی زمینه‌ها ضروری است و باید با حساسیت و اهمیت بیشتر باید به آن پرداخته شود؛ از این رو بخشنامه‌ای نیز از سوی رئیس قوه قضاییه در این خصوص صادر و این ستاد نیز به همین منظور تشکیل شده است تا اقدامات لازم برای پیشگیری از جرائم انتخاباتی صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران یادآور شد: اقدامات و تصمیمات این ستاد، تضمین کننده صحت و سلامت برگزاری انتخابات بوده و با تعامل و هماهنگی همه دستگاه‌ها زمینه برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و با شکوه و پرشور و حضور حداکثری مردم فراهم خواهد شد.

حجت السلام و المسلمین اکبری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات افزود: بر اساس فرمایشات معظم له، حق مردم حق ناس است و باید از همه آرای مردم صیانت شود.

وی خاطرنشان کرد: باید با حضور و همت همه اعضای ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی، یک انتخابات سالم، قانون مند، پرشور و با حضور حداکثری مردم برگزار شود که قطعاً این حضور، تیری بر پیکر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود.

حجت السلام و المسلمین اکبری ادامه داد: مراحل قبل از برگزاری انتخابات باید مورد بررسی قرار گرفته و با تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در شهرستان ها، گزارش انتخابات قبل مورد بررسی قرار گیرد از بروز جرائم مشابه جلوگیری شود.

گفتنی است دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران، فرماندار ساری، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان، مدیرکل سیاسی استانداری، نماینده سازمان صدای و سیما، دفتر نظارت شورای نگهبان استان، نماینده اداره کل اطلاعات، فرمانده نیروی انتظامی استان و نماینده اداره کل ارشاد اسلامی استان در این جلسه حضور داشتند.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 20:10:09 از آدرس: