تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
هاشمیان خبرداد: اجرای طرح همیار قانون از اول آبان ماه در مدارس و مهدکودک‌های گرگان
سه شنبه 23 مهر 1398 - 16:22:43 |  قوه قضائیه

طرح همیار قانون با هدف آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با قوانین و تکالیف حقوقی از اول آبان در مدارس و مهدکودک‌های گرگان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، هادی هاشمیان گفت: ۴۰ معلم و مربی پیش دبستانی و مهد کودک در طرح همیار قانون آموزش دیدند و قرار است از اول آبان ماه این طرح در مدارس و مهدکودک‌های گرگان آغاز شود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان اظهار کرد: در قالب این طرح، مربیان و معلمان، قوانین را برای مهد کودکی‌ها و دانش اموزان مقطع ابتدایی به صورت شعر، ادبیات داستانی و نمایشی، آموزش می‌دهند و در مقاطع متوسطه نیز دانش آموزان متناسب با پایه تحصیلی و نیاز شان، قوانین و تکالیف حقوقی را می‌آموزند و به دوستان و خانواده هایشان نیز آموزش می‌دهند.

این مقام قضایی در استان گلستان با بیان این که مسئولیت مدنی در قانون مشخص است و مطابق قوانین و آیین‌نامه‌ها ملزم به رعایت قوانین هستیم افزود: آموزش قانون به شهروندان برای ما یک تکلیف است و در این بین آموزش از سنین پایین برای دانش آموزان مؤثر است.

هاشمیان گفت: برای اجرای این طرح کارگروهی بین دادگستری، استانداری، آموزش و پرورش، بهزیستی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بسیج حقوقدانان تشکیل و پس از چند ماه کار کارشناسی اجرای آزمایش اجرای این طرح در گرگان آغاز شد و به تدریج در سراسر استان فراگیر می‌شود.

طبق گزارش میزان، این مقام قضایی دردادگستری استان گلستان به اجرای طرح موفق همیار پلیس در مدارس اشاره و عنوان کرد: در قالب این طرح دانش آموزان علاوه بر این که فعالیت‎های اجتماعی را دنبال می‎کنند، انضباط، قانون و حقوق خود را می‌آموزند و به خانواده‌های خود نیز منتقل می‌کنند.

به گفته هاشمیان، اجرای این طرح به کاهش خشونت، سرقت و سایر آسیب‌های اجتماعی در مدارس کمک شایانی خواهد کرد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 04:29:35 از آدرس: