تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
آمریکا ۵۵.۴ میلیارد دلار سلاح به دولت‌های خارجی فروخته است
چهارشنبه 24 مهر 1398 - 09:23:22 |  حقوق بشر  > جهان

یک مقام آمریکایی روز سه‌شنبه گفته دولت این کشور طی سال مالی گذشته نزدیک به ۵۵.۴ میلیارد دلار سلاح به دولت‌های خارجی فروخته است.
آمریکا ۵۵.۴ میلیارد دلار سلاح به دولت‌های خارجی فروخته است

به گزارش فارس، یک مقام آمریکایی روز سه‌شنبه گفته فروش سلاح توسط آمریکا به دولت‌های خارجی با کاهش جزئی نسبت به سال مالی گذشته تا ۳۰ سپتامبر سال جاری به ۵۵.۴ میلیارد دلار رسیده است. 

دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با کاستن از موانع و محدودیت‌های فروش سلاح و تجهیزات نظامی به کشورهای خارجی صادرات این محصولات بین ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ را ۳۳ درصد افزایش داد. 

دولت آمریکا پس از رونمایی از طرحی موسوم به «آمریکایی بخر» در سال ۲۰۱۸، محدودیت‌ها برای فروش تجهیزات نظامی به دولت‌های خارجی را کاهش داد و مقام‌های آمریکایی را به نقش‌آفرینی بیشتر برای بازاریابی جهت صنعت سلاح این کشور ترغیب کرد. 

دولت‌های خارجی برای خرید سلاح از شرکت‌های آمریکایی دو راه پیش رو دارند: معاملات تجاری مستقیم که برای آن بین دولت یک کشور و شرکت آمریکایی مذاکره انجام می‌شود و خریداری از طریق صادرات آمریکا که طی آن دولت یک کشور خارجی با یک مقام وزارت دفاع آمریکا در پایتخت کشور خودش تماس می‌گیرد. فروش این تجهیزات  با هر دو روش نیازمند مجوز دولت آمریکا است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1399 - 12:51:31 از آدرس: