تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
افتتاح پنجمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در سنندج
چهارشنبه 24 مهر 1398 - 11:09:11 |  قوه قضائیه

پنجمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرستان سنندج به مناسبت هفته خدمات الکترونیک قضایی آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، طی مراسمی با حضور معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان کردستان، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب شهرستان سنندج، رئیس شورا‌های حل اختلاف استان و جمعی از مسئولین، پنجمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهر سنندج افتتاح شد.

علی رشیدی در حاشیه مراسم افتتاح این دفتر با اشاره به حذف هزینه‌های گزاف از بیت المال با افتتاح این دفاتر در دستگاه قضایی، گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۵ تاکنون بیش از یک میلیون و نهصد و هفتاد هزار ابلاغ الکترونیک قضایی در استان کردستان صادر شده است و خوشبختانه این مسئله صرفه جویی بسیار زیادی را به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۶ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در مناطق مختلف استان کردستان در حال فعالیت هستند، اظهارداشت: جلوگیری از اطاله دادرسی، سرعت، دقت، شفافیت و دسترسی سریع مردم برای ثبت دادخواست و خدمات قضایی را از مزیت‌های مهم این دفاتر عنوان کرد.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان کردستان بیان داشت: این دفتر توسط بخش خصوصی تحت نظر دادگستری و با اعتباری در حدود یک میلیارد ریال افتتاح و آماده خدمت رسانی به شهروندان سنندجی است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 20 مرداد 1399 - 12:45:25 از آدرس: