تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
باچله: چالش‌های حقوق بشری در جهان رو به فزونی است
چهارشنبه 24 مهر 1398 - 15:58:44 |  حقوق بشر  > جهان

رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت، جهان شاهد افزایش اظهارات منزجر کننده، چالش‌های فزاینده در مسیر همکاری بین‌المللی و پس‌رفت در زمینه برابری زنان و حقوق اقلیت‌هاست.
باچله: چالش‌های حقوق بشری در جهان رو به فزونی است

 

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، میچل باچله، رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل در جریان دیدار با اعضای سازمان ملل گفت، وضعیت اورژانسی اقلیمی در سطح جهان یک تهدید جدی برای حقوق بشر محسوب می‌شود. محدودیت‌های بیشتری در فضای مدنی و نابرابری‌های گسترده‌ای در درآمد، ثروت، دستیابی به منابع و عدالت وجود دارد که چالشی برای رفتارهای حقوق بشری، ارزش‌ها و قوانین است.

رئیس حقوق بشر سازمان ملل همچنین گفت، متقاعد شده است که دفتر حقوق بشر سازمان ملل می‌تواند با تمامی کشورهای جهان برای تقویت الزامات کشورها در احترام گذاشتن به حقوق سیاسی، مدنی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی همکاری داشته باشد.

گزارش وی به کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل نمونه‌ای از فعالیتی است که دفتر باچله در ماداگاسکار، تونس، آرژانتین، شیلی، اورگوئه، اوگاندا و کلمبیا برای ارتقای سطح حقوق بشر در این کشورها انجام داده است.

وی ادامه داد، دفتر حقوق بشر سازمان ملل همچنین با مقام‌های قضایی و نهادها در کشورهایی چون آرژانتین، پاناما، تانزانیا و اورگوئه برای رسیدگی به کلیشه‌های جنسیتی و تعصب جنسیتی در سیستم قضایی همکاری داشته است. همچنین این دفتر، پشتیبانی تکنیکی برای تحقق اولویت‌های سازمان ملل در زمینه تجارت و حقوق بشر در کامرون، شیلی، هندوراس، کنیا، پرو، کلمبیا، اندونزی و تایلند ارائه کرده است.

باچله در زمینه صحبت‌های انزجاری نیز از رهبران در سراسر دنیا خواست تا با چنین صحبت‌ها و سخنانی مقابله و مخالفت کنند که می‌تواند بین مردم ایجاد تفرقه کند و می‌تواند به تفرقه‌های قومی یا مذهبی منجر شود و برای راهکاری در راستای ایجاد انسجام اجتماعی تلاش کنند.

رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل همچنین گفت، دفترش با کمپانی‌های بزرگ فناوری برای جلوگیری از تعصب‌ها و کلیشه‌های ناقض حقوق بشری همکاری دارد.

وی درباره بحران اقلیمی جهانی نیز گفت، به دنبال کمک به کشورها و سازمان‌ها برای جلوگیری، کاهش و سازگاری با تغییرات اقلیمی با حقوق بشر مبتنی بر اصول و تشویق پذیرش بیشتر حقوق بشر با محیط زیست سالم‌تر است.

رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل همچنین به این مساله اشاره کرد که دفترش با برنامه محیط زیست سازمان ملل و سازمان جهانی بهداشت برای بسط حقوق بشر به بهداشت همکاری می‌کند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ سه شنبه 6 خرداد 1399 - 14:23:52 از آدرس: