تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
افتتاح ساختمان دادگستری بشاگرد در هرمزگان
دوشنبه 29 مهر 1398 - 14:07:32 |  قوه قضائیه

۱۸ روز پس از دستور رئیس قوه قضائیه، دادگستری بشاگرد در سریعترین زمان ممکن افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش میزان، ساختمان دادگستری بشاگرد افتتاح شدلی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در مراسم افتتاح ساختمان دادگستری بشاگرد اظهار داشت: در پی دستور مؤکد رئیس قوه قضائیه مبنی بر تسریع در روند استقرار دادگستری در شهرستان بشاگرد و تکمیل و تجهیز آن، دادگستری این شهرستان در سریعترین زمان ممکن  و طی 18 روز، افتتاح و راه اندازی شد.

وی در ادامه تصریح کرد: با تکمیل مراحل راه اندازی و تجهیز ساختمان دادگستری بشاگرد، رئیس این حوزه قضایی نیز در این شهرستان مستقر و همراه با سایر همکاران خود به خدمت رسانی به مردم شریف و شهیدپرور بشاگرد مشغول شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تأکید کرد: اجرای تمامی دستورات و مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه از همان لحظات اولیه پایان سفر، به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و باتشکیل جلسات مستمر، کمیته‌های پیگیری ایجاد و با عنایت خداوند متعال همه دستورات به نحو احسن و در کمترین زمان ممکن، اجرایی خواهد شد.

صالحی افزود: پیش از این مردم بشاگرد باید برای دسترسی به نزدیک ترین مراجع قضایی فاصله 137 کیلومتری تا جاسک و 272 کیلومتری تا بندرعباس را ساعت ها طی می کردند که این مشکل با تدبیر رئیس دستگاه قضا در راه اندازی دادگستری این شهرستان برای همیشه مرتفع شد و مردم بشاگرد از  نعمت عدالت آسان برخوردار شدند.

گفتنی است، در پی سفر رئیس قوه قضاییه به استان هرمزگان و ارائه گزارش هیات‌های اعزامی به شهرستان‌های تابعه این استان، حجت الاسلام و المسلمین مصدق که بررسی وضعیت حوزه قضایی جاسک را بر عهده داشت در جلسه شورای عالی قوه قضاییه به گلایه مردم نسبت به نبود دادگاه در منطقه محروم بشاگرد که در فاصله قریب به صد و پنجاه کیلومتری از جاسک قرار دارد اشاره کرد و گفت این منطقه  ۳۵ هزار نفر جمعیت دارد که به دلیل نبود دادگاه باید برای طرح دعاوی به جاسک مراجعه کنند.
 
آیت‌الله رئیسی در جریان این سفر با اعلام اینکه عدم استقرار ساختمان دادگستری در شهرستان بشاگرد موجب بروز مشکلاتی برای مردم این شهرستان شده است بر لزوم تسریع در حل این مشکل با هدف دسترسی آسان مردم بشاگرد به مراجع قضایی تأکید کرد که این وعده رئیس قوه قضائیه پس از هجده روز، امروز با افتتاح ساختمان دادگستری بشاگرد محقق شد.
 
گفتنی است با این اقدام، از این پس مردم  این شهرستان می‌توانند بدون نیاز به رفت و آمد به شهرستان‌های همجوار از تمامی تسهیلات و خدمات قضایی در شهرستان بشاگرد برخوردار شوند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1399 - 12:05:08 از آدرس: