تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
مویدی: برخی دستگاه‌ها در مبارزه با قاچاق کالا عقب‌ ماندند
دوشنبه 29 مهر 1398 - 15:25:23 |  حقوق شهروندی

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: برخی دستگاه‌ها هماهنگ با برنامه‌های مصوب ستاد حرکت نکرده‌اند و عقب ماندگی کاری دارند.

به گزارش صدا و سیما، علی مؤیدی در حاشیه نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران افزود: در این جلسه پنج دستور کار داشتیم و پیشرفت سامانه‌های قاچاق کالا و ارز را بررسی کردیم.

وی گفت: طبق گزارش‌هایی که اعضای جلسه داشتند مشخص شد که بعضی از دستگاه‌ها مانند شرکت هواپیمایی کشور، ناجا، وزارت جهاد و صمت به خوبی پای کار هستند که از آن‌ها تقدیر و تشکر می‌کنیم.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: البته برخی دستگاه‌ها هنوز هماهنگ با برنامه مصوب حرکت نکرده اند، به عنوان مثال در گمرک عقب ماندگی کاری داریم و در برخی از حوزه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و وزارت راه این عقب ماندگی کاری مشاهده می‌شود. باید بر اساس دستور ریاست جمهوری این دستگاه‌ها طبق برنامه اعلام شده اقدام کنند.

 مویدی با بیان اینکه از دیگر موضوعات مورد بحث در جلسه امروز خودرو‌های شوتی (خودرو‌های سرعت بالا) بود، ​گفت: این خودرو‌ها با سرعت غیرقانونی اقدام به حمل و نقل کالای قاچاق می‌کنند، بر همین اساس آیین نامه‌ای تنظیم و مقرراتی مشخص و قرار شد در آینده نزدیک برای برخورد با این پدیده زشت و غیرقابل قبول برخورد‌های لازم تدوین و اعمال شود.

وی درباره اینکه آیا تغییراتی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با توجه به راه اندازی سامانه، شاهد هستیم، گفت: خوشبختانه در بحث سامانه‌ها پیشرفت‌های نسبی خوبی داشتیم، اما با آن چیزی که مد نظر ریاست جمهوری به عنوان موفقیت ملی است، هنوز فاصله داریم، ولی تا پایان سال بر اساس برنامه اعلام شده باید سامانه‌ها تحقق پیدا کنند در غیر این صورت حتما با دستگاه‌هایی که سهل انگاری دارند، برخورد می‌شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ جمعه 20 تیر 1399 - 23:06:50 از آدرس: