تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
روحانی: از فردا گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای را بر می‌داریم
سه شنبه 14 آبان 1398 - 11:33:22 |  حقوق بشر  > ایران

رئیس جمهور گفت: تاکنون ۳قدم را برای کاهش تعهدات برجامی برداشته‌ایم. امروز گام چهارم را اعلام می‌کنیم. امروز به سازمان انرژی اتمی ابلاغ خواهم کرد که از فردا گام جدید را بردارد.
روحانی: از فردا گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای را بر می‌داریم

به گزارش میزان، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم افتتاح «کارخانه نوآوری آزادی»، گفت: برای من بسیار افتخارآمیز هست که امروز وارد یک مرحله نو شدیم.
وی افزود: آغاز تحولات سخت است؛ البته شرایط زمانه خودش را تحمیل می‌کند. رودخانه‌ای که در جریان است شما را با خودش می‌برد البته می‌توان رودخانه را هدایت کرد.
 
رئیس جمهور تاکید کرد: در این تحریم‌ها تسلیم نشدیم و نخواهیم شد؛ تحریمی خطرناک است که منجر به تسلیم شود. سخت‌ترین شرایط را در سال‌های ۹۷ و ۹۸ داشتیم؛ اما توانستیم کمی از مشکلات را از بین ببریم. آن چیزی که زشت و بد است تسلیم و پذیرش حقارت است.
 
وی اظهار داشت: تاکنون ۳قدم را برای کاهش تعهدات برجامی برداشته‌ایم. امروز گام چهارم را اعلام می‌کنیم. امروز به سازمان انرژی اتمی ابلاغ خواهم کرد که از فردا گام جدید را بردارد.
 
رئیس جمهور ادامه داد: پیشاپیش به همه اعلام می‌کنیم فعالیت جدید ما هم تحت نظارت آژانس خواهد بود؛ گام چهارم مانند سه گام قبلی قابل بازگشت است و اگر آن‌ها به تعهدات برگردند ماهم برمی‌گردیم.
 
روحانی گفت: گامی که از فردا آغاز می‌کنیم در فردو خواهد بود؛ ۱۰۴۴ سانتریفیوژ در فردو داریم؛ قرار ما این بود که گاز به این‌ها تزریق نشود؛ گام چهارم ما آغاز گازدهی به سانتریفیوژ‌ها در فردو خواهد بود. حساسیت آن‌ها نسبت به فردو را می‌دانیم؛ هروقت به تعهدات برگردند گازدهی قطع می‌شود.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 13:57:40 از آدرس: